Po lewej stronie znajduje się kilkoro dzieci 7-9 letnich siedzących na podłodze. Grupa zajmuje się programowaniem robota. Dwie dziewczynki korzystają z laptopów. Baner po prawej stronie zawiera tekst: 'Nadajemy nową wartość uczeniu się i nauczaniu'

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

webinarium

Konkursy programistyczne – odkrywanie informatycznych pereł

PKON-1 Konkursy programistyczne – odkrywanie informatycznych pereł P 1-3 4-6 7-8 PP

2 godz. online

PKON-1 Konkursy programistyczne – odkrywanie informatycznych pereł PKON-1

Na webinarium przedstawimy założenia konkursów informatycznych: Logia, Instalogik, Alemózgi!, Olimpiada Informatyczna Juniorów oraz omówimy wybrane zadania konkursowe. Skupimy się na tym, jak zacząć pracę z uczniami, by zachęcić ich do rozwijania umiejętności programistycznych.  

szkolenie

Pythonowe wyzwania dla początkujących

PPYW-1 Pythonowe wyzwania  dla początkujących P 1-3 4-6 7-8 PP

24 godz. online

PPYW-1 Pythonowe wyzwania  dla początkujących PPYW-1

W formie wyzwań będziemy poznawać język Python – poznamy podstawy tego języka oraz jego walory edukacyjne. Rozwiązując różne zadania, pokażemy jak wprowadzać uczniów w świat programowania. Będziemy wykorzystywać podstawowe operacje arytmetyczne, instrukcję warunkową, iterację oraz zajmiemy się przetwarzaniem słów.

szkolenie

Wstęp do GeoGebry

SGEW-5 Wstęp do GeoGebry P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

SGEW-5 Wstęp do GeoGebry SGEW-5

Na szkoleniu będziemy pracować w programie GeoGebra 6.0 dostępnym online. Będą ćwiczenia związane z posługiwaniem się narzędziami GeoGebry do konstruowania figur i przygotowywania własnych aktywności oraz udostępniania ich. Nauczymy się wyszukiwania apletów opublikowanych przez innych użytkowników i pracy z wirtualnymi grupami.

Umiejętności zdobyte na szkoleniu są niezbędne do uczestnictwa w kolejnych szkoleniach z zakresu wykorzystywania GeoGebry.

Umiejętności zdobyte na szkoleniu są niezbędne do uczestnictwa w kolejnych szkoleniach z zakresu wykorzystywania GeoGebry.

szkolenie

Podstawy mikroskopowania

P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. online

SMIO-2 Podstawy mikroskopowania SMIO-2

Mikroskop pozwala uczniom poznać i zobaczyć to, co na co dzień jest niedostępne dla oczu, a także rozbudza ciekawość i kreatywność. Zaprezentujemy budowę mikroskopu, nauczymy się dokonywania prostych napraw mikroskopów optycznych. Przeprowadzimy obserwację na mikroskopie optycznym i cyfrowym, poznamy wady i zalety obydwu z nich. Pokażemy także różne metody pracy na lekcji z wykorzystaniem mikroskopu z wykorzystaniem TIK. 

Szkolenie jest alternatywną wersją dla nauczycieli, którzy nie mogą wziąć udziału w szkoleniu stacjonarnym.

Szkolenie jest alternatywną wersją dla nauczycieli, którzy nie mogą wziąć udziału w szkoleniu stacjonarnym.

szkolenie

Microsoft Small Basic dla czwartej klasy

PS4A-1 Microsoft Small Basic  dla czwartej klasy P 1-3 4-6 7-8 PP

12 godz. online

PS4A-1 Microsoft Small Basic  dla czwartej klasy PS4A-1

Na zajęciach będziemy odkrywać magię programowania z Microsoft Small Basic. Pokażemy jak wciągnąć uczniów klasy w świat kodowania w prosty i przystępny sposób. Nauczymy się prowadzić atrakcyjne lekcje, rozwiązywać problemy programistyczne i ożywiać grafikę. 

szkolenie

Dokąd idziesz i skąd

HDOT-1 Dokąd idziesz i skąd P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

HDOT-1 Dokąd idziesz i skąd HDOT-1

Uczestnicy warsztatów poznają za pośrednictwem różnych narzędzi TIK dzieła sztuki, działania edukacji obywatelskiej, otwarte zasoby edukacyjne o tematyce wielokulturowej i międzykulturowej. Prezentowane przykłady będą nawiązywały do przemian w życiu współczesnych społeczeństw i państw wywołanych migracjami.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część I – wprowadzenie

WOE1-10 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE1-10 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie WOE1-10

Zajęcia umożliwią poznanie bezpłatnej dla szkół usługi Office 365. Ufamy, że efektywne korzystanie z narzędzia pozwoli organizować sprawniej pracę. Pokażemy, jak zapanować nad swoimi notatkami, jak przechowywać efekty swojej pracy w bezpiecznym miejscu, jak tworzyć i edytować dokumenty bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Nauczymy się przeprowadzić ankietę w Excelu online.

szkolenie

Tworzenie baz danych w SQL cz. 1

PSQ1-6 Tworzenie baz danych w SQL cz. 1 P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

PSQ1-6 Tworzenie baz danych w SQL cz. 1 PSQ1-6

Informacje we współczesnym świecie gromadzone są głównie w elektronicznych zbiorach danych. Tworzenie i korzystanie z takich zbiorów danych to ważne kompetencje. Na szkoleniu przedstawimy podstawowe założenia języka SQL oraz system zarządzania relacyjną bazą danych SQLite. Zapoznamy się ze sposobami wyszukiwania informacji w relacyjnej bazie danych. Zwrócimy uwagę na podobieństwa i różnice między SQLite i MSAccess.

szkolenie

Dostępność cyfrowa w szkole

WCAG-7 Dostępność cyfrowa w szkole P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

WCAG-7 Dostępność cyfrowa w szkole WCAG-7

Pokażemy jak przygotowywać materiały edukacyjne, które muszą spełniać ustawowe warunki dotyczące dostępności cyfrowej. Omówimy podstawę prawną, tworzenie dokumentów i stron internetowych zgodnie z zasadami dostępności cyfrowej, samo audytowanie stron i dokumentów. Wykonamy ręczne i maszynowe sprawdzanie kryteriów dostępności cyfrowej. Nauczymy się także wystawiać certyfikaty dostępności cyfrowej dla utworzonych dokumentów.

webinarium

Aplikacje mobilne na lekcjach geografii

SAMG-4 Aplikacje mobilne na lekcjach geografii P 1-3 4-6 7-8 PP

2 godz. online

SAMG-4 Aplikacje mobilne na lekcjach geografii SAMG-4

W czasie zajęć uczestnicy spotkania poznają różne bezpłatne aplikacje na urządzenia mobilne w systemie android. Wymienimy się pomysłami na dydaktyczne zastosowania tych narzędzi na lekcjach geografii oraz innych przedmiotów przyrodniczych.