Egzamin ósmoklasisty i maturalny 2021

Zapraszamy Państwa na 6 godzinne szkolenia online poświęcone zmianom w wymaganiach na egzaminie ósmoklasisty i maturalnym w 2021 roku.

 

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Design Thinking z TIK w tle

WMYP-1 Design Thinking z TIK w tle P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

WMYP-1 Design Thinking z TIK w tle WMYP-1

W czasie szkolenia poznamy metodę desing thinking wchodząc najpierw w rolę ucznia. Poznamy podstawowe zasady pracy tą metodą, a także przydatne narzędzia TIK ją wpierające. Na koniec zaplanujemy zajęcia dla swoich uczniów.

szkolenie

Tworzenie komunikatu graficznego w sieci 

WKGS-6 Tworzenie komunikatu graficznego w sieci  P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WKGS-6 Tworzenie komunikatu graficznego w sieci  WKGS-6

Tematem zajęć będzie wykorzystanie narzędzi dzielenia się doświadczeniami i uczenia się w chmurze. Na zajęciach zajmiemy się przygotowywaniem komunikatów medialnych, publikowaniem w sieci pomocy dydaktycznych oraz wykorzystaniem Web 2.0.

szkolenie

Tworzenie i opracowywanie ankiet w szkole – formularze Google, Survio i Eval&GO w praktyce

WANK-2 Tworzenie i opracowywanie ankiet w szkole  – formularze Google, Survio i Eval&GO w praktyce P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

WANK-2 Tworzenie i opracowywanie ankiet w szkole  – formularze Google, Survio i Eval&GO w praktyce WANK-2

Poznamy zasady prawidłowego konstruowania kwestionariuszy ankiet. Będzie okazja nabycia umiejętności tworzenia ankiet online za pomocą narzędzi działających w chmurze. Pokażemy trzy aplikacje – Formularze Google, Survio oraz Eval&Go. Każdy utworzy i udostępni autorskie ankiety

szkolenie

Python cz. 1.1 – grafika żółwia

PGZ1-6 Python cz. 1.1 – grafika żółwia P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

PGZ1-6 Python cz. 1.1 – grafika żółwia PGZ1-6

Będziemy rozwiązywać zadania graficzne w języku Python z wykorzystaniem modułu Turtle. Poznamy podstawowe polecenia sterujące ruchem żółwia. Nauczymy się definiować własne funkcje, stosować kolorowanie, iterację.

sieć współpracy - spotkanie

Informatyka w szkole - Grafika żółwia z Microsoftem

PSIN3b-1 Informatyka w szkole - Grafika żółwia z Microsoftem P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. online

PSIN3b-1 Informatyka w szkole - Grafika żółwia z Microsoftem PSIN3b-1

Spotkanie w ramach sieci Informatyka w szkole, której celem jest wsparcie nauczycieli wnauce algorytmiki i programowania na różnych etapach edukacyjnych oraz poznanie najnowszych narzędzi do nauki informatyki i wartościowych środowisk edukacyjnych.  

Small Basic jest językiem programowania, który został zaprojektowany i stworzony po to, żeby pisanie programów było błyskawiczne nawet dla początkujących. Pokażemy jak wykorzystywać podstawowe konstrukcje programistyczne: sekwencję poleceń, instrukcje warunkowe i pętle do tworzenia kolorowych motywów. 

 

sieć współpracy - spotkanie

Twoje dane – Twoja sprawa

WSDOe-2 Twoje dane – Twoja sprawa P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

WSDOe-2 Twoje dane – Twoja sprawa WSDOe-2

Myśląc nowoczesna szkoła, często myślimy nowe technologie. Nie możemy zapomnieć, że z pojęciem nowe technologie ścisłe łączy się zagadnienie edukacji i bezpieczeństwa danych. Sieć współpracy jest okazją, by poznać przykłady dobrych praktyk. Pokażemy jak ciekawie prezentować zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zajęć z uczniami.

szkolenie

Platforma LearningApps w pracy nauczyciela

WLAP-10 Platforma LearningApps w pracy nauczyciela P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WLAP-10 Platforma LearningApps w pracy nauczyciela WLAP-10

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają darmową platformę LearningApps i nauczą się sprawnego posługiwania się oferowanymi narzędziami. Założą wirtualną klasę i konta dla uczniów. Nauczą się wyszukiwania opublikowanych aplikacji i dostosowywania ich do własnych potrzeb. Utworzą samodzielnie interaktywne aplikacje – ćwiczenia dla uczniów przydatne do realizacji procesu nauczania, opublikują je i udostępnią.

szkolenie

Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1 

WAD1-6 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

WAD1-6 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  WAD1-6

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli, którzy chcą poznać zasady edycji, montażu oraz nagrywania materiałów dźwiękowych.
Podczas zajęć będzie okazja poznać zagadnienia związane z edycją materiałów wielościeżkowych, miksowaniem ścieżek i obróbką dźwięku np. usuwanie szumów z nagrania. Będzie też czas na zagadnienia związane ze sprzętem oraz organizacją planu nagraniowego.

szkolenie

Zajęcia z komputerem w klasie 1 

NZA1-6 Zajęcia z komputerem w klasie 1  P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

NZA1-6 Zajęcia z komputerem w klasie 1  NZA1-6

W czasie szkolenia dowiemy się jak wprowadzać dzieci w świat komputerów i zadbać o ich bezpieczną pracę. Pokażemy jak wykorzystać rysunek i tekst do zdobywania umiejętności z różnych obszarów edukacji, jakich narzędzi TIK użyć we wspieraniu rozwoju myślenia. Uczymy się w czasie warsztatów online, pozwalających uczestnikom łączyć się z prowadzącym w jednym czasie, aby wspólnie uczestniczyć w wykładach, demonstracjach, dyskusjach i ćwiczeniach.

Szkolenie składa się ze spotkań synchronicznych (uczestnicy szkolenia spotykają się online w jednym, określonym przez organizatorów czasie) oraz pracy asynchronicznej.

sieć współpracy - spotkanie

Informatyka w szkole - Tajemnice Power Pointa 365

PSIN3c-1 Informatyka w szkole - Tajemnice Power Pointa 365 P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. online

PSIN3c-1 Informatyka w szkole - Tajemnice Power Pointa 365 PSIN3c-1

Spotkanie w ramach sieci Informatyka w szkole, której celem jest wsparcie nauczycieli wnauce algorytmiki i programowania na różnych etapach edukacyjnych oraz poznanie najnowszych narzędzi do nauki informatyki i wartościowych środowisk edukacyjnych.  

Prezentacje nie kryją już przed wami tajemnic? A może jednak dowiecie się Państwo czegoś nowego! Omówimy stare i nowe możliwości programu, które można wykorzystać w pracy z uczniami. Pokażemy, jak opracowywać pomoce naukowe. Będzie też czas na wymianę doświadczeń. 

 

 

Uwaga Niezbędny jest dostęp do Microsoft Office 365.

Uwaga Niezbędny jest dostęp do Microsoft Office 365.