W dniu 16 sierpnia 2022 r. wprowadzony został nowy wzór potwierdzenia zatrudnienia na rok szkolny 2022/2023.
Wszystkie potwierdzenia zatrudnienia na rok szkolny 2021/2022 złożone do 16 sierpnia 2022 r. straciły ważność z dniem 1 września 2022 roku.
Uczestnicy szkoleń odbywających się od 1 września 2022 r. muszą legitymować się potwierdzeniem zatrudnienia na rok szkolny 2022-2023.

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część I – wprowadzenie

WOE1-9 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE1-9 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie WOE1-9

Zajęcia umożliwią poznanie bezpłatnej dla szkół usługi Office 365. Ufamy, że efektywne korzystanie z narzędzia pozwoli organizować sprawniej pracę. Pokażemy, jak zapanować nad swoimi notatkami, jak przechowywać efekty swojej pracy w bezpiecznym miejscu, jak tworzyć i edytować dokumenty bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Nauczymy się przeprowadzić ankietę w Excelu online.

szkolenie

Tworzymy i uczymy się z aplikacjami edukacyjnymi

WTUE-12 Tworzymy i uczymy się z aplikacjami edukacyjnymi P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WTUE-12 Tworzymy i uczymy się z aplikacjami edukacyjnymi WTUE-12

Będziemy uczyć się pracy w chmurze poprzez tworzenie grafik i filmów, a także quizów i ćwiczeń interaktywnych. Zajmiemy się tworzeniem Web albumów i prostej strony. Zajęcia będą przygotowywać do pracy z platformami wspierającymi współpracę i tworzenie pomocy dydaktycznych. Zastanowimy się jak wspierać kreatywność ucznia z wykorzystaniem nowych technologii.

szkolenie

Oswajamy Pythona cz. 2.1

PPO1-3 Oswajamy Pythona cz. 2.1 P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

PPO1-3 Oswajamy Pythona cz. 2.1 PPO1-3

Na szkoleniu poznamy podstawy języka Python oraz jego walory edukacyjne. Rozwiązując różne zadania, pokażemy jak wprowadzać uczniów w świat programowania. Będziemy wykorzystywać podstawowe operacje arytmetyczne, instrukcję warunkową, iterację oraz zajmiemy się przetwarzaniem słów. Zaprezentujemy pomysły zadań do rozwiązywania z uczniami.

szkolenie

Obsługa drukarki 3D

WD3D-4 Obsługa drukarki 3D P 1-3 4-6 7-8 PP

3 godz. stacjonarnych

WD3D-4 Obsługa drukarki 3D WD3D-4

Podczas spotkania zapoznamy się z obsługą drukarki 3D: nauczymy się ją kalibrować, wymieniać filament oraz uruchamiać proces wydruku. Zdobyta wiedza i umiejętności bezapelacyjnie przydadzą się podczas prowadzenia w szkołach zajęć związanych z programem Laboratoria Przyszłości.

szkolenie

Misja Mars – jak zrobić grę edukacyjną

SMAM-1 Misja Mars – jak zrobić grę edukacyjną P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

SMAM-1 Misja Mars – jak zrobić grę edukacyjną SMAM-1

Podczas szkolenia pokażemy bezpłatną grę edukacyjną "Kolonizacja Marsa - wyzwania i rozwiązania" opracowaną w międzynarodowym projekcie Future Space. Podczas gry uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z zadaniami i trudnościami związanymi z wyprawą na Marsa. Dowiedzą się również, jak można wykorzystać tę grę podczas gamifikacji zajęć o tematyce kosmicznej oraz samodzielnie przygotują część akcesoriów potrzebnych do przeprowadzenia gry z uczniami. Dowiedzą się również, jak można wykorzystać tę grę podczas gamifikacji zajęć o tematyce kosmicznej.

szkolenie

Grafika żółwia w Pythonie cz.1.1

PGZ1-8 Grafika żółwia w Pythonie cz.1.1 P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

PGZ1-8 Grafika żółwia w Pythonie cz.1.1 PGZ1-8

Będziemy rozwiązywać zadania graficzne w języku Python z wykorzystaniem modułu Turtle. Poznamy podstawowe polecenia sterujące ruchem żółwia. Nauczymy się definiować własne funkcje, stosować kolorowanie, iterację.

szkolenie

Tworzenie transmisji online - YouTube, OBS

WTRA-6 Tworzenie transmisji online - YouTube, OBS P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

WTRA-6 Tworzenie transmisji online - YouTube, OBS WTRA-6

Podczas warsztatów online dowiemy się w jaki sposób tworzyć transmisję online korzystając z serwisu YouTube.com, jak najprościej stworzyć transmisję za pomocą kamerki internetowej oraz jak tworzyć wydarzenie online za pomocą OBS Studio, który umożliwia miksowanie źródeł obrazu na żywo.  

Uwaga! Wymagane jest posiadanie własnego konta w Google, czyli konto Gmail.

Uwaga! Wymagane jest posiadanie własnego konta w Google, czyli konto Gmail.

szkolenie

Technologia informacyjna w nauczaniu fizyki

SNFI-4 Technologia informacyjna w nauczaniu fizyki P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

SNFI-4 Technologia informacyjna w nauczaniu fizyki SNFI-4

Aplikacje edukacyjne i zasoby możliwe do znalezienia w Internecie są bardzo przydatne w prowadzeniu lekcji online, ale również podczas nauki stacjonarnej mogą być pomocne w nauczaniu. Na szkoleniu zapoznamy się z narzędziami edukacyjnymi oraz zasobami i usługami internetowymi, które mogą być wykorzystane przez nauczycieli fizyki przede wszystkim w szkole podstawowej. 

szkolenie

Graj – baw się kulturą i sztuką

HBAW-2 Graj – baw się kulturą i sztuką P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

HBAW-2 Graj – baw się kulturą i sztuką HBAW-2

Podczas warsztatów poznamy przykłady różnego typu gier online przygotowanych przez instytucje kultury, które wzbudzą ciekawość uczniów tematyką sztuki, kultury, historii. Prezentowane przykłady można wykorzystać na lekcjach historii, plastyki, języka polskiego, języka angielskiego.

szkolenie

Matura z geografii – formuła 2023

SMGF-2 Matura z geografii – formuła 2023 P 1-3 4-6 7-8 PP

2 godz. online

SMGF-2 Matura z geografii – formuła 2023 SMGF-2

W czasie szkolenia przedstawimy zasady przeprowadzania egzaminu maturalnego w formule 2023 ze szczególnym uwzględnieniem wymagań egzaminacyjnych z geografii obowiązujących w roku 2023 i 2024. Przedstawione zostaną również wskazówki metodyczne do dalszej pracy z uczniami przygotowującymi się do egzaminu maturalnego z geografii.