UWAGA

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą szkoleń od września 2020 r.  - polecamy szkolenia online. Szkolenia stacjonarne będą uruchamiane w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

 

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Przygotowanie uczniów do konkursu Logia

PLOG-2 Przygotowanie uczniów do konkursu Logia P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

PLOG-2 Przygotowanie uczniów do konkursu Logia PLOG-2

Podczas szkolenia pokażemy, jak pracować z uczniem zdolnym przygotowującym się do konkursu Logia. Będziemy doskonalić umiejętności programowania w języku Python oraz rozwiązywania problemów w formie algorytmów i ich realizacji komputerowej. Pokażemy nowości w konkursie, w tym nowe podejście do operacji wejścia i wyjścia.

szkolenie

Edukacja zdalna dla humanistów

HZDA-1 Edukacja zdalna dla humanistów P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

HZDA-1 Edukacja zdalna dla humanistów HZDA-1

Podczas szkolenia pokażemy jak projektować zajęcia online. Będzie okazja doskonalenia umiejętności prowadzenia zajęć edukacyjnych na odległość z wykorzystaniem synchronicznych i asynchronicznych narzędzi edukacji zdalnej do komunikacji, współpracy i wymiany doświadczeń.

szkolenie

Desmos – kalkulator graficzny online na lekcjach matematyki

SDES-2 Desmos – kalkulator graficzny online na lekcjach matematyki P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

SDES-2 Desmos – kalkulator graficzny online na lekcjach matematyki SDES-2

Podczas szkolenia poznamy bezpłatne narzędzie - kalkulator graficzny Desmos, dostępny online. Aplikacja przeznaczona do tworzenia statycznych i dynamicznych wykresów funkcji, jest przydatna dla uczniów uczących się sporządzania wykresów i badających własności funkcji oraz dla nauczycieli do przygotowywania pomocy dydaktycznych na lekcje. Z Desmos można korzystać na urządzeniach przenośnych i komputerach stacjonarnych.

szkolenie

Prawo i ochrona uczniów w Internecie

WPRA-1 Prawo i ochrona uczniów w Internecie P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WPRA-1 Prawo i ochrona uczniów w Internecie WPRA-1

Tematem szkolenia jest publikowanie własnych materiałów w sieci w sposób zgodny z obowiązującym prawem. Omówimy jak przygotowywać swoich uczniów do życia w sieci w sposób, który zapewni im bezpieczeństwo.

szkolenie

Arkusz kalkulacyjny i BigData w zastosowaniach szkolnych

PBIG-4 Arkusz kalkulacyjny i BigData  w zastosowaniach szkolnych P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

PBIG-4 Arkusz kalkulacyjny i BigData  w zastosowaniach szkolnych PBIG-4

Na zajęciach pokażemy przykłady zadań, które wymagają obróbki dużej ilości danych. Poznamy jak przygotować arkusz kalkulacyjny do pracy z danymi. Przećwiczymy radzenie sobie, gdy trzeba je przeliczyć, posortować, filtrować, ... Będą też przykłady zastosowania BigData w dydaktyce. 

szkolenie

Platforma LearningApps w pracy nauczyciela

WLAP-9 Platforma LearningApps w pracy nauczyciela P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WLAP-9 Platforma LearningApps w pracy nauczyciela WLAP-9

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają darmową platformę LearningApps i nauczą się sprawnego posługiwania się oferowanymi narzędziami. Założą wirtualną klasę i konta dla uczniów. Nauczą się wyszukiwania opublikowanych aplikacji i dostosowywania ich do własnych potrzeb. Utworzą samodzielnie interaktywne aplikacje – ćwiczenia dla uczniów przydatne do realizacji procesu nauczania, opublikują je i udostępnią.

szkolenie

Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1 

WAD1-5 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

WAD1-5 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  WAD1-5

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli, którzy chcą poznać zasady edycji, montażu oraz nagrywania materiałów dźwiękowych.
Podczas zajęć będzie okazja poznać zagadnienia związane z edycją materiałów wielościeżkowych, miksowaniem ścieżek i obróbką dźwięku np. usuwanie szumów z nagrania. Będzie też czas na zagadnienia związane ze sprzętem oraz organizacją planu nagraniowego.

szkolenie

Tworzymy i uczymy się z aplikacjami edukacyjnymi

WTUE-7 Tworzymy i uczymy się z aplikacjami edukacyjnymi P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WTUE-7 Tworzymy i uczymy się z aplikacjami edukacyjnymi WTUE-7

Będziemy uczyć się pracy w chmurze poprzez tworzenie grafik i filmów, a także quizów i ćwiczeń interaktywnych. Zajmiemy się tworzeniem Web albumów i prostej strony. Zajęcia będą przygotowywać do pracy z platformami wspierającymi współpracę i tworzenie pomocy dydaktycznych. Zastanowimy się jak wspierać kreatywność ucznia z wykorzystaniem nowych technologii.

szkolenie

Przyrodniczy pokój zagadek

SPOZ-2 Przyrodniczy pokój zagadek P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

SPOZ-2 Przyrodniczy pokój zagadek SPOZ-2

Kto z nas nie lubi tajemnic, zagadek, sekretów? I jak pisał Karel Čapek “Poznać – to natknąć się na jakąś tajemnicę.” Korzystając ze zdobytej wiedzy i współpracując ze sobą, będziemy musieli odnaleźć ukryte zagadki, rozwiązać je, odszukać zagubiony klucz i wydostać się z laboratorium przyrodniczego. Sprzymierzeńcami tej gry będą oczywiście narzędzia TIK, z którymi zapoznamy się podczas szkolenia i przy ich wykorzystaniu zaplanujemy własne zagadki.

szkolenie

Akademia Khana w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych

SKHA-3 Akademia Khana w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych P 1-3 4-6 7-8 PP

12 godz. online

SKHA-3 Akademia Khana w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych SKHA-3

Praca z Akademią Khana może wspierać naukę matematyki, informatyki i wielu innych przedmiotów na dowolnym poziomie edukacyjnym. Nauczyciele matematyki poznają ćwiczenia umieszczone na platformie, a nauczyciele informatyki zasoby informatyczne i panel umożliwiający naukę programowania. Poznamy Akademię Khana na poziomie umożliwiającym pracę z uczniami. Przy okazji poznamy również panel nauczyciela i możliwość tworzenia klas na portalu Akademii: pl.khanacademy.org.