baner

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja

WOE4-6 Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE4-6 Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja WOE4-6

Podczas zajęć będziemy doskonalić umiejętność sprawnego zarządzania usługą Office 365. Omówimy, jak dodać nowych użytkowników i jak ustawić nowe hasło zapominalskiemu uczniowi. Nauczymy się zarządzać zamkniętym miejscem, które można wykorzystać do przechowywania dokumentów. Pokażemy również jak skontaktować się z pomocą techniczną, gdy coś nie działa.

szkolenie

Seminarium online „Projekty przyrodnicze wspierane TIK” dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i uczniów

SET2-1 Seminarium online  „Projekty przyrodnicze wspierane TIK”  dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i uczniów P 1-3 4-6 7-8 PP

3 godz. online

SET2-1 Seminarium online  „Projekty przyrodnicze wspierane TIK”  dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i uczniów SET2-1
szkolenie

Sztuczna inteligencja w programowaniu wizualnym

P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

PSIW-2 Sztuczna inteligencja  w programowaniu wizualnym PSIW-2

W trakcie szkolenia zapoznamy się z niestandardowym sposobem sterowania elementami w środowisku Scratch wykorzystując do tego wytrenowany wcześniej przez nas model sztucznej inteligencji. Dzięki temu procesowi możliwe będzie określenie konkretnych zdarzeń w grze, reakcja na nasze wybrane gesty, postawę ciała, mimikę twarzy oraz wypowiadane słowa. Przygotowane ćwiczenia pozwolą na tworzenie jeszcze bardziej interaktywnych projektów w środowisku Scratch z wykorzystaniem kamery internetowej.

sieć współpracy - spotkanie

Twoje dane – Twoja sprawa

WSDOa-3 Twoje dane – Twoja sprawa P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

WSDOa-3 Twoje dane – Twoja sprawa WSDOa-3

Myśląc nowoczesna szkoła, często myślimy nowe technologie. Nie możemy zapomnieć, że z pojęciem nowe technologie ścisłe łączy się zagadnienie edukacji i bezpieczeństwa danych. Sieć współpracy jest okazją, by poznać przykłady dobrych praktyk. Pokażemy jak ciekawie prezentować zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zajęć z uczniami. Oferujemy też konsultacje w OEIIZK w ramach programu UODO Twoje dane Twoja sprawa.

szkolenie

Python cz. 2.1 – algorytmika

PPA1-8 Python cz. 2.1 – algorytmika P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

PPA1-8 Python cz. 2.1 – algorytmika PPA1-8

Na szkoleniu spróbujemy oswoić się z Pythonem – poznamy podstawy tego języka oraz jego walory edukacyjne. Rozwiązując różne zadania, pokażemy jak wprowadzać uczniów w świat programowania. Będziemy wykorzystywać podstawowe operacje arytmetyczne, instrukcję warunkową, iterację oraz zajmiemy się przetwarzaniem słów. Poznamy algorytm Euklidesa w wersji z odejmowaniem i resztą z dzielenia.

szkolenie

E-portfolio w pracy nauczyciela cz.1

WEP1-4 E-portfolio w pracy nauczyciela cz.1 P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WEP1-4 E-portfolio w pracy nauczyciela cz.1 WEP1-4

Podczas szkolenia zajmiemy się tworzeniem komunikatu poprzez łączenie starych i nowych mediów. Dowiemy się, jak można aktywizować pracę ucznia i nauczyciela z wykorzystaniem współpracy w chmurze. Poznamy, jak wykorzystać możliwości platform edukacyjnych wspieranych serwisami i narzędziami społecznościowymi.

szkolenie

Zajęcia z komputerem w klasie 3

NZA3-5 Zajęcia z komputerem w klasie 3 P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

NZA3-5 Zajęcia z komputerem w klasie 3 NZA3-5

W czasie szkolenia poznamy ciekawe narzędzia TIK wspierające naukę trzecioklasistów. Dowiemy się między innymi jak z pomocą cyfrowych narzędzi powtarzać wiadomości, jak tworzyć sztukę przez duże S oraz wykorzystywać animację poklatkową do uczenia się.

Szkolenie ma formę zdalną, składa się ze spotkań synchronicznych (wszyscy uczestnicy szkolenia spotykają się online w jednym, określonym przez organizatorów czasie) oraz pracy asynchronicznej.

szkolenie

Tworzenie transmisji online - YouTube, OBS

WTRA-3 Tworzenie transmisji online - YouTube, OBS P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

WTRA-3 Tworzenie transmisji online - YouTube, OBS WTRA-3

Podczas warsztatów online dowiemy się w jaki sposób tworzyć transmisję online korzystając z serwisu YouTube.com, jak najprościej stworzyć transmisję za pomocą kamerki internetowej oraz jak tworzyć wydarzenie online za pomocą OBS Studio, który umożliwia miksowanie źródeł obrazu na żywo.  

Uwaga! Wymagane jest posiadanie własnego konta w Google, czyli konto Gmail.

Uwaga! Wymagane jest posiadanie własnego konta w Google, czyli konto Gmail.

szkolenie

Narzędzia TIK do nauki języka obcego

HNOB-1 Narzędzia TIK do nauki języka obcego P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. online

HNOB-1 Narzędzia TIK do nauki języka obcego HNOB-1

Pokażemy różnorodne formy nauki języka obcego i korzyści jakie daje wykorzystanie nowych mediów dla uatrakcyjnienia, zwiększenia motywacji oraz personalizacji procesu nauczania języków. Nie zabraknie ukazania roli wielojęzycznych zasobów edukacyjnych w przygotowaniu do życia zawodowego. Pokażemy też przykłady aplikacji mobilnychpomocnych do nauki języków.

szkolenie

Platformy GIS w edukacji geograficznej - online

SISPa-1 Platformy GIS w edukacji geograficznej - online P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

SISPa-1 Platformy GIS w edukacji geograficznej - online SISPa-1

Geograficzne Systemy Informacyjne pozwalają na naukę pracy z mapą cyfrową. Pokazują możliwości wykorzystania umiejętności zdobytych na lekcjach geografii. Ten zbiór nowych technologii w geografii, służy do gromadzenia i analizowania danych przestrzennych, a następnie ich prezentacji w atrakcyjnej formie graficznej. W czasie szkolenia poznamy wybrane portale udostępniające dane GIS ze szczególnym uwzględnieniem map lidarowych oraz map prezentujących dostępne dane statystyczne na mapach.