Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Mikroskopy na zajęciach przyrodniczych

P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. stacjonarnych

SMIK-1 Mikroskopy na zajęciach przyrodniczych SMIK-1

Mikroskop pozwala uczniom poznać i zobaczyć to, co na co dzień jest niedostępne dla oczu, a także rozbudza ciekawość i kreatywność. Zaprezentujemy budowę mikroskopu, nauczymy się dokonywania prostych napraw mikroskopów optycznych. Przeprowadzimy obserwację na mikroskopie optycznym i cyfrowym, poznamy wady i zalety obydwu z nich. Pokażemy także różne metody pracy na lekcji z wykorzystaniem mikroskopu z wykorzystaniem TIK. 

sieć współpracy - spotkanie

Twoje dane – Twoja sprawa

WSDOd-4 Twoje dane – Twoja sprawa P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

WSDOd-4 Twoje dane – Twoja sprawa WSDOd-4

Myśląc nowoczesna szkoła, często myślimy nowe technologie. Nie możemy zapomnieć, że z pojęciem nowe technologie ścisłe łączy się zagadnienie edukacji i bezpieczeństwa danych. Sieć współpracy jest okazją, by poznać przykłady dobrych praktyk. Pokażemy jak ciekawie prezentować zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zajęć z uczniami. Oferujemy też konsultacje w OEIIZK w ramach programu UODO Twoje dane Twoja sprawa.

szkolenie

Informacja zwrotna wsparta TIK

WIZT-4 Informacja zwrotna wsparta TIK P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

WIZT-4 Informacja zwrotna wsparta TIK WIZT-4

Warsztaty przygotują uczestników do uzyskiwania oraz przekazywania informacji zwrotnej na temat realizowanych zadań, postępów edukacyjnych z wykorzystaniem TIK. Podczas zajęć przetestujemy ciekawe aplikacje do szybkiego zastosowania podczas zajęć szkolnych, pozaszkolnych, współpracy bezpośredniej oraz online. Zaprezentowane rozwiązania wspierają stosowanie oceniania kształtującego.

szkolenie

Pierwsze kroki z Arduino

PARA-5 Pierwsze kroki z Arduino P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. stacjonarnych

PARA-5 Pierwsze kroki z Arduino PARA-5

Na zajęciach poznamy zasady pracy z mikrokontrolerem Arduino. Przygotujemy kilkanaście układów z rożnymi czujnikami. Będziemy pracować w środowisku programistycznym IDE Arduino i poznamy podstawowe konstrukcje programistyczne. Będzie też czas na dyskusje o pracy z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

szkolenie

Metody aktywizujące i TIK w geografii

SMAGa-4 Metody aktywizujące  i TIK w geografii P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

SMAGa-4 Metody aktywizujące  i TIK w geografii SMAGa-4

Szkolenie dla nauczycieli geografii, w czasie którego zapoznają się oni z najnowszymi metodami pracy z uczniami oraz sposobami przygotowania własnych pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem TIK. Wymienimy się również informacjami o bezpłatnych pomocach dydaktycznych dostępnych w sieci.

szkolenie

Eksperymentowanie przez dociekanie z TIK

SEDO-3 Eksperymentowanie przez dociekanie z TIK P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

SEDO-3 Eksperymentowanie przez dociekanie z TIK SEDO-3

Szkolenie skoncentrowane jest na pokazaniu roli TIK w planowaniu i realizacji eksperymentów zgodnie z metodą IBSE (Inquire Based Science Education – nauczanie przez dociekanie). W czasie szkolenia zastanowimy się nad odpowiedzią na intrygujące pytania, które są charakterystyczne dla tej metody.

szkolenie

Graj – baw się kulturą i sztuką

HBAW-3 Graj – baw się kulturą i sztuką P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

HBAW-3 Graj – baw się kulturą i sztuką HBAW-3

Podczas warsztatów poznamy przykłady różnego typu gier online przygotowanych przez instytucje kultury, które wzbudzą ciekawość uczniów tematyką sztuki, kultury, historii. Prezentowane przykłady można wykorzystać na lekcjach historii, plastyki, języka polskiego, języka angielskiego.

szkolenie

Microsoft Small Basic w 24h cz.2

PSBB-2 Microsoft Small Basic w 24h cz.2 P 1-3 4-6 7-8 PP

24 godz. online

PSBB-2 Microsoft Small Basic w 24h cz.2 PSBB-2

Jest to kontynuacja szkolenia Microsoft Small Basic w 24h cz. 1. Na zajęciach skupimy się na korzystaniu z multimedialnych rozszerzeń języka Microsoft Small Basic do obsługi kamer, filmów, obiektów 3d oraz fizyki obiektów. Omówimy także współpracę Small Basic z klockami Lego i płytkami microbit.

szkolenie

Gry edukacyjne w Genially

P 1-3 4-6 7-8 PP

25 godz. online

WGGE-5 Gry edukacyjne w Genially WGGE-5

Na szkoleniu pokażemy szablony do tworzenia gier, quizów, pokojów zagadek. Szablony są estetycznie opracowane z dodanymi interaktywnościami. Na zajęciach będziemy je zmodyfikować tak, aby powstała aplikacja dostosowana do tematu lekcji i potrzeb uczniów. Pokażemy przykładowe aplikacje oraz opowiemy o zaletach i wadach wybranych szablonów.

szkolenie

Tworzenie gier 3D w środowisku Kodu Game Lab

PKOD-1 Tworzenie gier 3D w środowisku Kodu Game Lab P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

PKOD-1 Tworzenie gier 3D w środowisku Kodu Game Lab PKOD-1

Na szkoleniu dowiemy się jak w ciekawy i przyjemny sposób można wspólnie z uczniami tworzyć gry w środowisku 3D. Najpierw zaprojektujemy mapę, zaprogramujemy postacie, a potem dostosujemy ustawienia świata gry. Za narzędzie do pracy posłuży nam Kodu Game Lab – zintegrowane środowisko programistyczne dostępne bezpłatnie również w polskiej wersji językowej.