Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty

Podczas szkolenia poznamy narzędzia ułatwiające sprawne organizowanie pracy zarówna nauczyciela, jak i uczniów. Poznamy, jak dzielić się informacjami w grupie oraz zorganizować zamknięte miejsce do prezentacji filmów uczniowskich. Nauczymy się korzystać z narzędzia do tworzenia ankiet i sprawdzianów.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część I – wprowadzenie

WOE1-6 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE1-6 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie WOE1-6

Zajęcia umożliwią poznanie bezpłatnej dla szkół usługi Office 365. Ufamy, że efektywne korzystanie z narzędzia pozwoli organizować sprawniej pracę. Pokażemy, jak zapanować nad swoimi notatkami, jak przechowywać efekty swojej pracy w bezpiecznym miejscu, jak tworzyć i edytować dokumenty bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Nauczymy się przeprowadzić ankietę w Excelu online.

sieć współpracy - spotkanie

Twoje dane – Twoja sprawa

WSDOd-1 Twoje dane – Twoja sprawa P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WSDOd-1 Twoje dane – Twoja sprawa WSDOd-1

Myśląc nowoczesna szkoła, często myślimy nowe technologie. Nie możemy zapomnieć, że z pojęciem nowe technologie ścisłe łączy się zagadnienie edukacji i bezpieczeństwa danych. Sieć współpracy jest okazją, by poznać przykłady dobrych praktyk. Pokażemy jak ciekawie prezentować zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zajęć z uczniami. Oferujemy też konsultacje w OEIIZK w ramach programu UODO Twoje dane Twoja sprawa.

szkolenie

Arkusz kalkulacyjny na lekcjach przedmiotów ścisłych

SARS-1 Arkusz kalkulacyjny na lekcjach przedmiotów ścisłych P 1-3 4-6 7-8 PP

7 godz. stacjonarnych + 5 godz. online

SARS-1 Arkusz kalkulacyjny na lekcjach przedmiotów ścisłych SARS-1

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli chcących poznać ciekawe możliwości arkusza kalkulacyjnego, które można wykorzystać na lekcjach. Wśród omawianych arkuszy znajdują się: Układ Słoneczny w liczbach, wariacje dwójkowe, proste szeregi liczbowe i ich granice, losowania. Wszystkie arkusze mają zastosowania przedmiotowe – mogą wspomagać naukę matematyki, fizyki i informatyki.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały

WOE2-5 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE2-5 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały WOE2-5

Podczas szkolenia postaramy się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić, by mieć wszystkie zadania, notatki, wskazówki i materiały uczniów oraz dla uczniów w jednym miejscu? Jak zrobić, aby uczniowie nauczyli się publikować w sieci referaty, sprawozdania i prezentacje bez konieczności skupiania się na atrakcyjnej formie, a mieli czas dopracować materiały pod kątem treści?

sieć współpracy - spotkanie

Przygody ze Scratchem

PSSRc-1 Przygody ze Scratchem P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. stacjonarnych

PSSRc-1 Przygody ze Scratchem PSSRc-1

Trzecie spotkanie z cyklu Przygody ze Scratchem. Tym razem zajmiemy się projektami łączącymi informatykę i matematykę. Ponadto będziemy dzielić się pomysłami na ciekawe lekcje, wymieniać się doświadczeniami, rozwiązywać problemy, tworzyć ciekawe projekty o różnym stopniu trudności. Pokażemy jak w prosty sposób przybliżyć uczniom świat algorytmów.

sieć współpracy - spotkanie

Zabawy nie tylko z komputerem

NSZA-d-1 Zabawy nie tylko z komputerem P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

NSZA-d-1 Zabawy nie tylko z komputerem NSZA-d-1

Mały odkrywca – świat wokół nas
Edukacja przyrodnicza z TIK. Uczenie się przez odkrywanie. Kształcenie zintegrowane wsparte TIK. Wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce szkolnej.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja

WOE4-5 Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE4-5 Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja WOE4-5

Podczas zajęć będziemy doskonalić umiejętność sprawnego zarządzania usługą Office 365. Omówimy, jak dodać nowych użytkowników i jak ustawić nowe hasło zapominalskiemu uczniowi. Nauczymy się zarządzać zamkniętym miejscem, które można wykorzystać do przechowywania dokumentów. Pokażemy również jak skontaktować się z pomocą techniczną, gdy coś nie działa.

szkolenie

Zrób film - komórką, tabletem

WFIT-5 Zrób film - komórką, tabletem P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WFIT-5 Zrób film - komórką, tabletem WFIT-5

Na szkoleniu nauczymy się jak nagrywać film, tworzyć kadr, konfigurować sprzęt, zadbać o jakość dźwięku. Będziemy też montować nagrany materiał. Omówimy podstawowe narzędzia cięcia, dzielenia materiału wideo, narzędzia do tworzenia tekstu oraz dodawania efektów. Dowiemy się również jak i w jakim formacie wyrenderować materiał, który będzie publikowany w serwisie YouTube.

szkolenie

Metody aktywizujące i TIK w geografii

SMAG-4 Metody aktywizujące i TIK w geografii P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

SMAG-4 Metody aktywizujące i TIK w geografii SMAG-4

Szkolenie dla nauczycieli geografii, w czasie którego zapoznają się oni z najnowszymi metodami pracy z uczniami oraz sposobami przygotowania własnych pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem TIK. Wymienimy się również informacjami o bezpłatnych pomocach dydaktycznych dostępnych w sieci. Ważnym punktem szkolenia będzie poznanie zasad tworzenia map myśli, zarówno na papierze, jak i na komputerze.