Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Reportaż multimedialny w projekcie edukacyjnym

WRMP-2 Reportaż multimedialny w projekcie edukacyjnym P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. stacjonarnych + 10 godz. online

WRMP-2 Reportaż multimedialny w projekcie edukacyjnym WRMP-2

Tematyką zajęć będzie poznanie etapów tworzenia reportażu z wykorzystaniem nowych technologii. Poznamy rózne narzędzia służące budowaniu reportażu multimedialnego uzupełnionego o elementy interaktywne. Będzie okazja nauczyć się jak publikować pracę w serwisie edukacyjnym.

szkolenie

Metody aktywizujące i TIK w geografii

SMAG-3 Metody aktywizujące i TIK w geografii P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

SMAG-3 Metody aktywizujące i TIK w geografii SMAG-3

Szkolenie dla nauczycieli geografii, w czasie którego zapoznają się oni z najnowszymi metodami pracy z uczniami oraz sposobami przygotowania własnych pomocy dydaktycznych z wykorzystaniem TIK. Wymienimy się również informacjami o bezpłatnych pomocach dydaktycznych dostępnych w sieci. Ważnym punktem szkolenia będzie poznanie zasad tworzenia map myśli, zarówno na papierze, jak i na komputerze.

szkolenie

Mobilne aplikacje przyrodnicze w terenie

SMOT-1 Mobilne aplikacje przyrodnicze w terenie P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

SMOT-1 Mobilne aplikacje przyrodnicze w terenie SMOT-1

Podczas szkolenia uczestnicy poznają aplikacje mobilne wspomagające pracę edukcyjną w terenie. Szkolenie umożliwi praktyczne wykorzystanie TIK w trakcie prowadzenia zajęć terenowych.

szkolenie

Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii

SACH-2 Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

SACH-2 Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii SACH-2

Podczas szkolenia zapoznamy się z możliwościami przygotowywania własnych pomocy dydaktycznych. Nauczymy się rysować wzory i tworzyć modele związków chemicznych w programach graficznych. Poznamy zasoby edukacyjne dostępne w sieci pomocne w nauczaniu i uczeniu się chemii oraz możliwości ich dostosowania do własnych potrzeb.

szkolenie

TIK w nauczaniu biologii w szkole ponadpodstawowej

SBIO-1 TIK w nauczaniu biologii  w szkole ponadpodstawowej P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

SBIO-1 TIK w nauczaniu biologii  w szkole ponadpodstawowej SBIO-1

Na zajęciach poznamy aplikacje pomocne w nauczaniu biologii. Pokażemy jak poprowadzić lekcje z wykorzystaniem  nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, będą to quizy, gry edukacyjne, platformy edukacyjne, symulacje komputerowe, eksperymenty przyrodnicze wspieranie przez TIK, itp. Wymienimy się doświadczeniem dotyczącym wykorzystania różnych materiałów dydaktycznych.

sieć współpracy - spotkanie

Przygody ze Scratchem

PSSRb-1 Przygody ze Scratchem P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. stacjonarnych

PSSRb-1 Przygody ze Scratchem PSSRb-1

Drugie spotkanie z cyklu Przygody ze Scratchem. Tematem przewodnim będzie przygotowanie projektów okolicznościowych (np. świątecznych). Każde kolejne spotkanie poświęcimy innej tematyce. Między innymi będziemy dzielić się pomysłami na ciekawe lekcje, wymieniać się doświadczeniami, rozwiązywać problemy, tworzyć ciekawe projekty o różnym stopniu trudności łączące edukację informatyczną, matematyczną, polonistyczną i inne.

szkolenie

Tablet zamiast tablicy z programem Explain Everything Wyjaśnij wszystko

IBE5-1 Tablet zamiast tablicy  z programem Explain Everything  Wyjaśnij wszystko P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

IBE5-1 Tablet zamiast tablicy  z programem Explain Everything  Wyjaśnij wszystko IBE5-1

Podczas zajęć dowiemy się jak poprowadzić lekcję na żywo korzystając z Explain Everything, przygotować z jego pomocą prezentację składającą się z różnorodnych materiałów multimedialnych, w tym odręcznie tworzonych rysunków i animacji, a także jak prezentację przekształcić w materiał wideo z nagraną narracją w stylu znanym z Khan Academy. Zademonstrowane zostaną również możliwości wykorzystania programu Explain Everything do pracy uczniów i nauczyciela nad wspólną tablicą z wielu urządzeń w czasie rzeczywistym, jak również pomysły na zadania i projekty, do wykonania których program doskonale się nadaje.

szkolenie

TIK w edukacyjnym projekcie przyrodniczym

SEPP-1 TIK w edukacyjnym projekcie przyrodniczym P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

SEPP-1 TIK w edukacyjnym projekcie przyrodniczym SEPP-1

Podczas szkolenia poznamy narzędzia TIK pomocne podczas planowania, realizacji, dokumentowania oraz prezentacji efektów projektu edukacyjnego z przedmiotów przyrodniczych. Będziemy ćwiczyć umiejętność korzystania z wybranych aplikacji. Będzie również okazja do podzielenia się doświadczeniami w pracy metodą projektu.

sieć współpracy - spotkanie

Twoje dane – Twoja sprawa

WSDOb-1 Twoje dane – Twoja sprawa P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WSDOb-1 Twoje dane – Twoja sprawa WSDOb-1

Myśląc nowoczesna szkoła, często myślimy nowe technologie. Nie możemy zapomnieć, że z pojęciem nowe technologie ścisłe łączy się zagadnienie edukacji i bezpieczeństwa danych. Sieć współpracy jest okazją, by poznać przykłady dobrych praktyk. Pokażemy jak ciekawie prezentować zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zajęć z uczniami. Oferujemy też konsultacje w OEIIZK w ramach programu UODO Twoje dane Twoja sprawa.

szkolenie

Fotografuj z głową – użyj smartfonu, tabletu

WFOT-1 Fotografuj z głową – użyj smartfonu, tabletu P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WFOT-1 Fotografuj z głową – użyj smartfonu, tabletu WFOT-1

Na zajęciach będziemy doskonalić umiejętność pracy z tabletem i smartfonem w tworzeniu fotografii. Będzie okazja, by poznać możliwości programu do edycji fotografii. Zapoznamy się z zasadami przygotowywania materiału do publikacji w sieci.