W dniu 16 sierpnia 2022 r. wprowadzony został nowy wzór potwierdzenia zatrudnienia na rok szkolny 2022/2023.
Wszystkie potwierdzenia zatrudnienia na rok szkolny 2021/2022 złożone do 16 sierpnia 2022 r. straciły ważność z dniem 1 września 2022 roku.
Uczestnicy szkoleń odbywających się od 1 września 2022 r. muszą legitymować się potwierdzeniem zatrudnienia na rok szkolny 2022-2023.

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Animowane konstrukcje w Robo-compass

SAKR-7 Animowane konstrukcje w Robo-compass P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

SAKR-7 Animowane konstrukcje w Robo-compass SAKR-7

Podczas szkolenia poznamy narzędzie online do tworzenia animowanych konstrukcji i przekształceń figur geometrycznych. Aplikacja Robo-compass ma wbudowane mechanizmy, które naśladują użycie przyrządów geometrycznych i symulują kroki konstrukcji. Jest to atrakcyjne, interaktywne narzędzie dla uczniów, którzy uczą się podstaw geometrii. Można wykorzystać Robo-compass do przygotowania pomocy dydaktycznych.

webinarium

Aplikacje mobilne na lekcjach geografii

SAMG-1 Aplikacje mobilne na lekcjach geografii P 1-3 4-6 7-8 PP

2 godz. online

SAMG-1 Aplikacje mobilne na lekcjach geografii SAMG-1

W czasie zajęć uczestnicy spotkania poznają różne bezpłatne aplikacje na urządzenia mobilne w systemie android. Wymienimy się pomysłami na dydaktyczne zastosowania tych narzędzi na lekcjach geografii oraz innych przedmiotów przyrodniczych.

szkolenie

Arduino i Tinkercad

P 1-3 4-6 7-8 PP

8 godz. stacjonarnych + 7 godz. online

PTKA-1 Arduino i Tinkercad PTKA-1

Na zajęciach poznamy zasady pracy z mikrokontrolerem na płytce Arduino. Będziemy budować proste układy elektroniczne w aplikacji Tinkercad. Na zajęciach laboratoryjnych zbudujemy układy przetestowane w symulatorze. Do programowania wykorzystamy środowisko IDE Arduino. Pokażemy jak rozwijać wśród uczniów kluczowe kompetencje z wykorzystaniem modelu nauczania STREAM. 

szkolenie

Arkusz kalkulacyjny w szkole

P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WAR1-1 Arkusz kalkulacyjny w szkole WAR1-1

Na zajęciach zajmiemy się praktycznym wykorzystaniem i usystematyzowaniem wiedzy na temat arkusza kalkulacyjnego. Zaczniemy od podstaw stopniowo przechodząc do coraz bardziej złożonych przykładów. Szkolenie będzie podzielone na pięć niezależnych modułów dotyczących: organizacji danych, formuł i funkcji, wykresów, przeglądania danych oraz różnych aspektów pracy z arkuszem. 

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część I – wprowadzenie

WOE1-9 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE1-9 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie WOE1-9

Zajęcia umożliwią poznanie bezpłatnej dla szkół usługi Office 365. Ufamy, że efektywne korzystanie z narzędzia pozwoli organizować sprawniej pracę. Pokażemy, jak zapanować nad swoimi notatkami, jak przechowywać efekty swojej pracy w bezpiecznym miejscu, jak tworzyć i edytować dokumenty bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Nauczymy się przeprowadzić ankietę w Excelu online.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały

WOE2-9 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE2-9 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały WOE2-9

Podczas szkolenia postaramy się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić, by mieć wszystkie zadania, notatki, wskazówki i materiały uczniów oraz dla uczniów w jednym miejscu? Jak zrobić, aby uczniowie nauczyli się publikować w sieci referaty, sprawozdania i prezentacje bez konieczności skupiania się na atrakcyjnej formie, a mieli czas dopracować materiały pod kątem treści?

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty

WOE3-7 Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE3-7 Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty WOE3-7

Podczas szkolenia poznamy narzędzia ułatwiające sprawne organizowanie pracy zarówna nauczyciela, jak i uczniów. Poznamy, jak dzielić się informacjami w grupie oraz zorganizować zamknięte miejsce do prezentacji filmów uczniowskich. Nauczymy się korzystać z narzędzia do tworzenia ankiet i sprawdzianów.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja

WOE4-8 Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE4-8 Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja WOE4-8

Podczas zajęć będziemy doskonalić umiejętność sprawnego zarządzania usługą Office 365. Omówimy, jak dodać nowych użytkowników i jak ustawić nowe hasło zapominalskiemu uczniowi. Nauczymy się zarządzać zamkniętym miejscem, które można wykorzystać do przechowywania dokumentów. Pokażemy również jak skontaktować się z pomocą techniczną, gdy coś nie działa.

szkolenie

Budujemy z Arduino

PARB-5 Budujemy z Arduino P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. stacjonarnych

PARB-5 Budujemy z Arduino PARB-5

Tematyka szkolenia obejmuje podstawowe wiadomości z zakresu programowania Arduino. Na zajęciach będziemy budować proste układy elektroniczne na płytce stykowej. Kolejnym krokiem będzie utworzenie pojazdu z czujnikami światła i przeszkód. Pokażemy jak łączyć wiedzę z fizyki z informatyką na konkretnych przykładach. 

szkolenie

Cyfrowe laboratorium przyrodnicze

SCLPa-1 Cyfrowe laboratorium przyrodnicze P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych + 10 godz. online

SCLPa-1 Cyfrowe laboratorium przyrodnicze SCLPa-1

Podczas szkolenia poznamy zasady pracy z czujnikami i oprogramowaniem do doświadczeń. Będziemy wykonywać wybrane doświadczenia przyrodnicze z podstawy programowej szkoły podstawowej oraz analizować otrzymane dane. Poznamy też darmowe aplikacje pomiarowe oraz symulacje do eksperymentowania w szkole. Będzie też okazja do zaprojektowania własnych doświadczeń przyrodniczych z wykorzystaniem TIK.