UWAGA

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą szkoleń od września 2020 r.  - polecamy szkolenia online. Szkolenia stacjonarne będą uruchamiane w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

 

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Akademia Khana w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych

SKHA-3 Akademia Khana w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych P 1-3 4-6 7-8 PP

12 godz. online

SKHA-3 Akademia Khana w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych SKHA-3

Praca z Akademią Khana może wspierać naukę matematyki, informatyki i wielu innych przedmiotów na dowolnym poziomie edukacyjnym. Nauczyciele matematyki poznają ćwiczenia umieszczone na platformie, a nauczyciele informatyki zasoby informatyczne i panel umożliwiający naukę programowania. Poznamy Akademię Khana na poziomie umożliwiającym pracę z uczniami. Przy okazji poznamy również panel nauczyciela i możliwość tworzenia klas na portalu Akademii: pl.khanacademy.org.

szkolenie

Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii

SACH-5 Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

SACH-5 Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii SACH-5

Szkolenie  dla nauczycieli chemii, podczas którego poznamy sposoby tworzenia modeli cząsteczek związków chemicznych i kryształów oraz ich wizualizacji w programach graficznych. Nauczymy się też rysować wzory strukturalne związków chemicznych w wybranych programach. Będzie także okazja do poznania aplikacji na urządzenia mobilne oraz symulacji, animacji i doświadczeń chemicznych wspierających naukę chemii.

szkolenie

Aplikacje przyrodnicze w chmurze

SAPL-3 Aplikacje przyrodnicze w chmurze P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

SAPL-3 Aplikacje przyrodnicze w chmurze SAPL-3

Usługi w chmurze pozwalają na korzystanie z aplikacji z dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu na świecie. Chmura umożliwia stosowanie nowoczesnej techniki pracy zespołowej, zwanej pracą synchroniczną, która pozwala, aby wiele osób jednocześnie pracowało w jednym pliku. Podczas szkolenia uczestnicy będą korzystać z przykładowych aplikacji do współpracy w chmurze, symulacji, wizualizacji, eksperymentów przyrodnicze on-line oraz gier i filmów dydaktycznych.

szkolenie

Arkusz kalkulacyjny i BigData w zastosowaniach szkolnych

PBIG-4 Arkusz kalkulacyjny i BigData  w zastosowaniach szkolnych P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

PBIG-4 Arkusz kalkulacyjny i BigData  w zastosowaniach szkolnych PBIG-4

Na zajęciach pokażemy przykłady zadań, które wymagają obróbki dużej ilości danych. Poznamy jak przygotować arkusz kalkulacyjny do pracy z danymi. Przećwiczymy radzenie sobie, gdy trzeba je przeliczyć, posortować, filtrować, ... Będą też przykłady zastosowania BigData w dydaktyce. 

szkolenie

Arkusz kalkulacyjny na lekcjach przedmiotów ścisłych

SARS-2 Arkusz kalkulacyjny na lekcjach przedmiotów ścisłych P 1-3 4-6 7-8 PP

8 godz. stacjonarnych + 4 godz. online

SARS-2 Arkusz kalkulacyjny na lekcjach przedmiotów ścisłych SARS-2

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli chcących poznać ciekawe możliwości arkusza kalkulacyjnego, które można wykorzystać na lekcjach. Wśród omawianych arkuszy znajdują się: Układ Słoneczny w liczbach, wariacje dwójkowe, proste szeregi liczbowe i ich granice, losowania. Wszystkie arkusze mają zastosowania przedmiotowe – mogą wspomagać naukę matematyki, fizyki i informatyki.

szkolenie

Astronomia z komputerem

SAST-4 Astronomia z komputerem P 1-3 4-6 7-8 PP

12 godz. online

SAST-4 Astronomia z komputerem SAST-4

Podczas szkolenia będzie czas na kształcenie umiejętności posługiwania się komputerowymi planetariami oraz poznanie zasobów internetowych z dziedziny astronomii. Będziemy zapoznawać się z projektami z dziedziny astronomii i astronautyki umieszczonymi na różnych portalach i wymieniać się pomysłami na wykorzystanie ich w pracy z uczniami.

szkolenie

Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1 

WAD1-5 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

WAD1-5 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  WAD1-5

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli, którzy chcą poznać zasady edycji, montażu oraz nagrywania materiałów dźwiękowych.
Podczas zajęć będzie okazja poznać zagadnienia związane z edycją materiałów wielościeżkowych, miksowaniem ścieżek i obróbką dźwięku np. usuwanie szumów z nagrania. Będzie też czas na zagadnienia związane ze sprzętem oraz organizacją planu nagraniowego.

szkolenie

Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 2

WAD2-3 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 2 P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WAD2-3 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 2 WAD2-3

Podczas zajęć poznamy: zaawansowane funkcje programu do edycji dźwięku Audacity, zagadnienia związane z tonacją oraz tempem utworu oraz sposobami manipulacji tymi atrybutami dźwięku oraz sposoby i triki na przygotowanie profesjonalnego podcastu lub narracji. Finalnie każdy będzie miał za zadanie stworzyć narracje, słuchowisko, w których dźwięk będzie rozdzielany między kanałem lewym i prawym oraz pracować z profesjonalnie nagranymi materiałami audio i wiele, wiele więcej.

szkolenie

Desmos – kalkulator graficzny online na lekcjach matematyki

SDES-2 Desmos – kalkulator graficzny online na lekcjach matematyki P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

SDES-2 Desmos – kalkulator graficzny online na lekcjach matematyki SDES-2

Podczas szkolenia poznamy bezpłatne narzędzie - kalkulator graficzny Desmos, dostępny online. Aplikacja przeznaczona do tworzenia statycznych i dynamicznych wykresów funkcji, jest przydatna dla uczniów uczących się sporządzania wykresów i badających własności funkcji oraz dla nauczycieli do przygotowywania pomocy dydaktycznych na lekcje. Z Desmos można korzystać na urządzeniach przenośnych i komputerach stacjonarnych.

szkolenie

Dociekanie naukowe i TIK w projekcie szkolnym

SDPP-3 Dociekanie naukowe i TIK w projekcie szkolnym P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

SDPP-3 Dociekanie naukowe i TIK w projekcie szkolnym SDPP-3

W czasie szkolenia poznamy przykłady dobrych praktyk oraz narzędzi do planowania, wykonania, pokazu projektu edukacyjnego na forum oraz aktywnego zaangażowania publiki. Wykorzystamy bazy darmowych i prostych aplikacji TIK na wszystkich etapach realizacji projektu w połączeniu z metodologią IBSE (Inquiry Based Science Education).