Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Akademia Khana w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych

SKHA-1 Akademia Khana w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych P 1-3 4-6 7-8 PP

7 godz. stacjonarnych + 5 godz. online

SKHA-1 Akademia Khana w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych SKHA-1

Praca z Akademią Khana może wspierać naukę matematyki, informatyki i wielu innych przedmiotów na dowolnym poziomie edukacyjnym. Nauczyciele matematyki poznają ćwiczenia umieszczone na platformie, a nauczyciele informatyki zasoby informatyczne i panel umożliwiający naukę programowania. Poznamy Akademię Khana na poziomie umożliwiającym pracę z uczniami. Przy okazji poznamy również panel nauczyciela i możliwość tworzenia klas na portalu Akademii: pl.khanacademy.org.

szkolenie

Animowane konstrukcje w Robo-compass

SAKR-2 Animowane konstrukcje w Robo-compass P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

SAKR-2 Animowane konstrukcje w Robo-compass SAKR-2

Podczas szkolenia poznamy narzędzie online do tworzenia animowanych konstrukcji i przekształceń figur geometrycznych. Aplikacja Robo-compass ma wbudowane mechanizmy, które naśladują użycie przyrządów geometrycznych i symulują kroki konstrukcji. Jest to atrakcyjne, interaktywne narzędzie dla uczniów, którzy uczą się podstaw geometrii. Można wykorzystać Robo-compass do przygotowania pomocy dydaktycznych.

szkolenie

Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii

SACH-3 Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

SACH-3 Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii SACH-3

Szkolenie  dla nauczycieli chemii, podczas którego poznamy sposoby tworzenia modeli cząsteczek związków chemicznych i kryształów oraz ich wizualizacji w programach graficznych. Nauczymy się też rysować wzory strukturalne związków chemicznych w wybranych programach. Będzie także okazja do poznania aplikacji na urządzenia mobilne oraz symulacji, animacji i doświadczeń chemicznych wspierających naukę chemii.

szkolenie

Arkusz kalkulacyjny na lekcjach przedmiotów ścisłych

SARS-1 Arkusz kalkulacyjny na lekcjach przedmiotów ścisłych P 1-3 4-6 7-8 PP

7 godz. stacjonarnych + 5 godz. online

SARS-1 Arkusz kalkulacyjny na lekcjach przedmiotów ścisłych SARS-1

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli chcących poznać ciekawe możliwości arkusza kalkulacyjnego, które można wykorzystać na lekcjach. Wśród omawianych arkuszy znajdują się: Układ Słoneczny w liczbach, wariacje dwójkowe, proste szeregi liczbowe i ich granice, losowania. Wszystkie arkusze mają zastosowania przedmiotowe – mogą wspomagać naukę matematyki, fizyki i informatyki.

szkolenie

Astronomia z komputerem

SAST-2 Astronomia z komputerem P 1-3 4-6 7-8 PP

7 godz. stacjonarnych + 5 godz. online

SAST-2 Astronomia z komputerem SAST-2

Podczas szkolenia będzie czas na kształcenie umiejętności posługiwania się komputerowymi planetariami oraz poznanie zasobów internetowych z dziedziny astronomii. Będziemy zapoznawać się z projektami z dziedziny astronomii i astronautyki umieszczonymi na różnych portalach i wymieniać się pomysłami na wykorzystanie ich w pracy z uczniami.

szkolenie

Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1 

WAD1-2 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych + 5 godz. online

WAD1-2 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  WAD1-2

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli, którzy chcą poznać zasady edycji, montażu oraz nagrywania materiałów dźwiękowych.
Podczas zajęć będzie okazja poznać zagadnienia związane z edycją materiałów wielościeżkowych, miksowaniem ścieżek i obróbką dźwięku np. usuwanie szumów z nagrania. Będzie też czas na zagadnienia związane ze sprzętem oraz organizacją planu nagraniowego.

szkolenie

Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 2

WAD2-2 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 2 P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WAD2-2 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 2 WAD2-2

Podczas zajęć poznamy: zaawansowane funkcje programu do edycji dźwięku Audacity, zagadnienia związane z tonacją oraz tempem utworu oraz sposobami manipulacji tymi atrybutami dźwięku oraz sposoby i triki na przygotowanie profesjonalnego podcastu lub narracji. Finalnie każdy będzie miał za zadanie stworzyć narracje, słuchowisko, w których dźwięk będzie rozdzielany między kanałem lewym i prawym oraz pracować z profesjonalnie nagranymi materiałami audio i wiele, wiele więcej.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część I – wprowadzenie

WOE1-6 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE1-6 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie WOE1-6

Zajęcia umożliwią poznanie bezpłatnej dla szkół usługi Office 365. Ufamy, że efektywne korzystanie z narzędzia pozwoli organizować sprawniej pracę. Pokażemy, jak zapanować nad swoimi notatkami, jak przechowywać efekty swojej pracy w bezpiecznym miejscu, jak tworzyć i edytować dokumenty bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Nauczymy się przeprowadzić ankietę w Excelu online.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały

WOE2-5 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE2-5 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały WOE2-5

Podczas szkolenia postaramy się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić, by mieć wszystkie zadania, notatki, wskazówki i materiały uczniów oraz dla uczniów w jednym miejscu? Jak zrobić, aby uczniowie nauczyli się publikować w sieci referaty, sprawozdania i prezentacje bez konieczności skupiania się na atrakcyjnej formie, a mieli czas dopracować materiały pod kątem treści?

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty

Podczas szkolenia poznamy narzędzia ułatwiające sprawne organizowanie pracy zarówna nauczyciela, jak i uczniów. Poznamy, jak dzielić się informacjami w grupie oraz zorganizować zamknięte miejsce do prezentacji filmów uczniowskich. Nauczymy się korzystać z narzędzia do tworzenia ankiet i sprawdzianów.