baner

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Arkusz kalkulacyjny i BigData w zastosowaniach szkolnych

PBIG-10 Arkusz kalkulacyjny i BigData  w zastosowaniach szkolnych P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

PBIG-10 Arkusz kalkulacyjny i BigData  w zastosowaniach szkolnych PBIG-10

Na zajęciach pokażemy przykłady zadań, które wymagają obróbki dużej ilości danych. Poznamy jak przygotować arkusz kalkulacyjny do pracy z danymi. Przećwiczymy radzenie sobie, gdy trzeba je przeliczyć, posortować, filtrować, ... Będą też przykłady zastosowania BigData w dydaktyce. 

szkolenie

Cyfrowe laboratorium przyrodnicze

SCLP-1 Cyfrowe laboratorium przyrodnicze P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych + 10 godz. online

SCLP-1 Cyfrowe laboratorium przyrodnicze SCLP-1

Podczas szkolenia poznamy zasady pracy z czujnikami i oprogramowaniem do doświadczeń. Będziemy wykonywać wybrane doświadczenia przyrodnicze z podstawy programowej szkoły podstawowej oraz analizować otrzymane dane. Poznamy też darmowe aplikacje pomiarowe oraz symulacje do eksperymentowania w szkole. Będzie też okazja do zaprojektowania własnych doświadczeń przyrodniczych z wykorzystaniem TIK.

Szkolenie zostanie uruchomione jeśli będzie możliwość pracy w trybie stacjonarnym.

Szkolenie zostanie uruchomione jeśli będzie możliwość pracy w trybie stacjonarnym.

webinarium

Dobre praktyki w prowadzeniu zajęć online

WDON-4 Dobre praktyki w prowadzeniu zajęć online P 1-3 4-6 7-8 PP

1 godz. online

WDON-4 Dobre praktyki w prowadzeniu zajęć online WDON-4

W czasie spotkania online przedstawione zostaną dobre praktyki organizacji pracy w trybie zdalnym. Zwrócona zostanie uwaga na działania, dzięki którym spotkanie online – lekcja, szkolenie, konferencja – staną się łatwiejsze do prowadzenia ze strony organizatora i bardziej efektywne w odbiorze ze strony uczestników. W czasie spotkania zostaną uwzględnione zarówno aspekty techniczne, jak i aranżacja przestrzeni do pracy. 

sieć współpracy - spotkanie

Informatyka w szkole - ABC baz danych

PSIN3f-1 Informatyka w szkole - ABC baz danych P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. online

PSIN3f-1 Informatyka w szkole - ABC baz danych PSIN3f-1

Spotkanie w ramach sieci Informatyka w szkole, której celem jest wsparcie nauczycieli wnauce algorytmiki i programowania na różnych etapach edukacyjnych oraz poznanie najnowszych narzędzi do nauki informatyki i wartościowych środowisk edukacyjnych.  

Głównym tematem spotkania będzie wprowadzenie do języka SQL na przykładzie zadania – zagadki. Wykorzystując dialekty języka SQL dostępne w silnikach MS Access i Sqlite, rozwiążemy zagadkę kryminalną. Przedstawiona będzie propozycja (g)rywalizacji na zajęcia z bazami danych. 

sieć współpracy - spotkanie

Informatyka w szkole - Programowanie a arkusze biurowe

PSIN3e-1 Informatyka w szkole - Programowanie a arkusze biurowe P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. online

PSIN3e-1 Informatyka w szkole - Programowanie a arkusze biurowe PSIN3e-1

Spotkanie w ramach sieci Informatyka w szkole, której celem jest wsparcie nauczycieli wnauce algorytmiki i programowania na różnych etapach edukacyjnych oraz poznanie najnowszych narzędzi do nauki informatyki i wartościowych środowisk edukacyjnych.  

Na spotkaniu zostanie pokazane wykorzystane elementów programowania w arkuszu biurowym. Przedstawiony zostanie język Visual Basic for Applications. Stworzymy krótkie programy w MS Office oraz porównamy je z językiem Basic dostępnym w LibreOffice. 

 

 

 

 

sieć współpracy - spotkanie

Matura z informatyki - spotkanie 4

PSM2d-1 Matura z informatyki - spotkanie 4 P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. online

PSM2d-1 Matura z informatyki - spotkanie 4 PSM2d-1

Czwarte spotkanie z cyklu poświęconego tematyce maturalnej będzie okazją do analizy zadań z matury 2021. Na spotkaniu omówimy także m.in. zmiany w egzaminie z informatyki zdawanym od 2023 roku. Serdecznie zapraszam!

szkolenie

Microsoft Office 365 A1, Wdrożenie i wprowadzenie
do pracy z wybranymi aplikacjami

WOEO-58 Microsoft Office 365 A1, Wdrożenie i wprowadzenie<br/> do pracy z wybranymi aplikacjami P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

WOEO-58 Microsoft Office 365 A1, Wdrożenie i wprowadzenie<br/> do pracy z wybranymi aplikacjami WOEO-58

Zajęcia umożliwią poznanie bezpłatnej dla szkół usługi Office 365. Pokażemy, jak zapanować nad swoimi notatkami, jak przechowywać efekty swojej pracy w bezpiecznym miejscu, jak tworzyć i edytować dokumenty bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Nauczymy się tworzyć test online w narzędziu FORMS. Zapoznamy się z podstawami zdalnej pracy z uczniami w TEAMS. Dowiemy się jak uruchomić Office 365 w szkole.

szkolenie

Podróże z mapą w sieci

SPMS-5 Podróże z mapą w sieci P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

SPMS-5 Podróże z mapą w sieci SPMS-5

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem na lekcjach Geograficznych Systemów Informacyjnych za pomocą nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Na zajęciach dokonamy przeglądu przykładowych darmowych aplikacji GIS wspierających nauczanie przyrody. Przewidziany jest też czas na ćwiczenie umiejętności pracy z wybranymi aplikacjami.

szkolenie

Prawo autorskie – co warto przekazać uczniom

BPRA-2 Prawo autorskie – co warto przekazać uczniom P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

BPRA-2 Prawo autorskie – co warto przekazać uczniom BPRA-2

W czasie szkolenia poznamy podstawowe pojęcia z zakresu prawa autorskiego. Pokażemy jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z utworów dostępnych w Internecie oraz wyszukiwać utwory udostępnione na wolnych i otwartych licencjach. Przeprowadzimy też ćwiczenia dotyczące oznaczania treści zgodnie z wymaganiami licencjodawców i samych licencji. 

szkolenie

Przygoda z TIK w pokoju zagadek

WPOZ-5 Przygoda z TIK w pokoju zagadek P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

WPOZ-5 Przygoda z TIK w pokoju zagadek WPOZ-5

W czasie szkolenia wcielając się w rolę uczniów, współpracując i rozwiązując zadania wejdziemy w tajemniczy świat zagadek. Poznamy przykładowe narzędzia TIK, z pomocą których będziecie mogli zamienić własną lekcję w uczniowską przygodę. Przygotujemy escape room tak, aby po zakończeniu zajęć mieć gotowy materiał do pracy z uczniami. Pokój zagadek można przygotować dla uczniów w każdym wieku, może być zarówno tematyczny – dotyczący wybranego przedmiotu, jak i międzyprzedmiotowy – wszystko zależy od potrzeby i inwencji nauczyciela.