Po lewej stronie znajduje się kilkoro dzieci 7-9 letnich siedzących na podłodze. Grupa zajmuje się programowaniem robota. Dwie dziewczynki korzystają z laptopów. Baner po prawej stronie zawiera tekst: 'Nadajemy nową wartość uczeniu się i nauczaniu'

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Canva – tworzenie strony internetowej

WCAX-1 Canva – tworzenie strony internetowej P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

WCAX-1 Canva – tworzenie strony internetowej WCAX-1

Podczas szkolenia wybierzemy szablon strony WWW w Canvie, zmodyfikujemy go według własnych potrzeb, wypełnimy treścią przestrzegając praw autorskich. Poznamy sposoby publikowania strony na serwerze Canvy i dostosujemy ją do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. 

szkolenie

Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki - Cyfrowe Muzea Narodowe

HKINe-2 Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki - Cyfrowe Muzea Narodowe P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

HKINe-2 Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki - Cyfrowe Muzea Narodowe HKINe-2

Podczas szkolenia poznamy  zdigitalizowane obiekty istotne dla polskiej i europejskiej kultury i nauki prezentowane w formule edukacyjnej służące popularyzacji i promocji dziedzictwa kulturowego w kraju i za granicą. Prezentowane przykłady można wykorzystać na lekcjach historii, plastyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie itp. Szkolenie jest jedną z części cyklu zajęć:  

Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki, które w nowoczesnej i kompleksowej formie udostępniają informacje o dziedzictwie kulturowym.  

szkolenie

Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki - E-człowiek

HKINf-2 Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki - E-człowiek P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

HKINf-2 Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki - E-człowiek HKINf-2

Podczas szkolenia uczestnicy poznają zdigitalizowane obiekty istotne dla polskiej i europejskiej kultury i nauki służące popularyzacji i promocji kolebek ludzkości, aplikacji i baz danych o badaniach antropologicznych i rozwoju człowieka oraz relacjach człowiek – środowisko. Prezentowane przykłady można wykorzystać na lekcjach historii, plastyki, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie itp. Szkolenie jest jedną z części cyklu zajęć:  

Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki, które w nowoczesnej i kompleksowej formie udostępniają informacje o dziedzictwie kulturowym.  

szkolenie

Dobrostan cyfrowy

WDOB-2 Dobrostan cyfrowy P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

WDOB-2 Dobrostan cyfrowy WDOB-2

Cyfrowy dobrostan to ważny temat w dzisiejszym świecie, gdzie technologia jest nieodłącznym elementem naszej codzienności.
Podczas szkolenia przybliżymy koncepcję cyfrowego dobrostanu, który ma na celu osiągnięcie równowagi pomiędzy korzystaniem z technologii a zachowaniem zdrowia psychicznego. Zastanowimy się nad naszymi nawykami i świadomym zarządzaniem czasem, w którym używamy smartfonów i innych urządzeń. Pierwszym krokiem jest zrozumienie, jak często korzystamy z technologii i jakie to ma dla nas konsekwencje. Zwrócimy uwagę na monitorowanie swojego czasu online co może pomóc w zrozumieniu, czy potrzebujemy wprowadzić zmiany. Podczas szkolenia poznamy założenia dobrostanu cyfrowego w edukacji oraz pomysły na zachowanie równowagi cyfrowej.

szkolenie

Doświadczenia na lekcjach fizyki

SDOF-2 Doświadczenia na lekcjach fizyki P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

SDOF-2 Doświadczenia na lekcjach fizyki SDOF-2

Doświadczenia to najciekawsza forma poznawania podstawowych praw fizyki. Rozwijają zdolności kreatywnego myślenia i intuicje doświadczalne potrzebne w rozwiązywaniu problemów pomiarowych. Zdobyta podczas doświadczeń wiedza i umiejętności doskonale wkomponowują się w treści podstawy programowej. Podczas szkolenia pokażemy, jak wykorzystywać doświadczenia, aby uczniowie łatwiej i chętniej zgłębiali tajniki fizyki. Poznamy pomysły na proste, efektowne i bezpieczne doświadczenia również z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

webinarium

Edukacja artystyczna w laboratoriach AI

P 1-3 4-6 7-8 PP

1 godz. online

WLAA-1 Edukacja artystyczna w laboratoriach AI WLAA-1

Podczas webinarium dowiemy się jak umiejętnie wykorzystywać AI w nauczaniu przedmiotów artystycznych, jak wykorzystywać te narzędzia we wspieraniu kreatywności, myślenia krytycznego oraz rozwiązywania problemów. Dokonamy przeglądu popularnych narzędzi do tworzenia grafiki i muzyki. Porozmawiamy także o bezpiecznym i etycznym wykorzystaniu AI. Nie zabraknie też praktycznych przykładów wykorzystania AI w malarstwie, muzyce i rzeźbie. 

webinarium

Edukacja przyrodnicza w erze transformacji cyfrowej - Narzędzia sztucznej inteligencji (AI) na przedmiotach przyrodniczych

STRAh-1 Edukacja przyrodnicza w erze transformacji cyfrowej - Narzędzia sztucznej inteligencji (AI) na przedmiotach przyrodniczych P 1-3 4-6 7-8 PP

3 godz. online

STRAh-1 Edukacja przyrodnicza w erze transformacji cyfrowej - Narzędzia sztucznej inteligencji (AI) na przedmiotach przyrodniczych STRAh-1

W erze cyfrowej transformacji technologia staje się nieodzownym elementem edukacji. Na szkoleniu pokażemy, jak TIK może zmienić nauczanie przedmiotów przyrodniczych, czyniąc je bardziej interaktywnym, angażującym i efektywnym. Dowiemy się, jak wykorzystać nowoczesne narzędzia i metody, a także zajęcia w terenie oraz sztuczną inteligencję, aby wzbogacić lekcje i zaangażować uczniów w proces edukacji przyrodniczej.

webinarium

Google Earth w praktyce szkolnej – część 1

SGE1-5 Google Earth w praktyce szkolnej – część 1 P 1-3 4-6 7-8 PP

2 godz. online

SGE1-5 Google Earth w praktyce szkolnej – część 1 SGE1-5

W edukacji geograficznej istotną rolę odgrywa praca z mapą jako obrazem Ziemi. W trakcie spotkania pokażemy możliwości wykorzystania programu Google Earth na lekcjach geografii. Poznamy różne wersje programu Google Earth, podstawowe narzędzia umożliwiające korzystanie z możliwości programu, narzędzia do symulowania oświetlenia Ziemi.

webinarium

Lekcje przyrody z TIK - Poznajemy różne drzewa

STIKi-2 Lekcje przyrody z TIK - Poznajemy różne drzewa P 1-3 4-6 7-8 PP

2 godz. online

STIKi-2 Lekcje przyrody z TIK - Poznajemy różne drzewa STIKi-2

W trakcie webinaru zaprezentujemy pomysły, wykorzystujące metody cyfrowe, na realizację w klasie 4 lekcji przyrody związanych z rozpoznawaniem gatunków roślin, zwierząt i grzybów występujących w bliższym i dalszym otoczeniu szkoły.


 

 

 

Spotkanie jest organizowane w ramach cyklu webinariów. Treści realizowane w ramach spotkań są zgodne z podstawą programową przyrody w klasie IV.

Spotkanie jest organizowane w ramach cyklu webinariów. Treści realizowane w ramach spotkań są zgodne z podstawą programową przyrody w klasie IV.

sieć współpracy - spotkanie

Matura z informatyki - spotkanie 6

PSM6f-1 Matura z informatyki - spotkanie 6 P 1-3 4-6 7-8 PP

3 godz. online

PSM6f-1 Matura z informatyki - spotkanie 6 PSM6f-1

Cykliczne spotkania poświęcone tematyce maturalnej będą okazją do podzielenia się doświadczeniami w pracy z uczniami przygotowującymi się do matury z informatyki. Poruszymy problemy związane z analizą i tworzeniem algorytmów oraz ich implementacją. Będziemy przetwarzać i tworzyć informacje oraz rozwiązywać zadania symulacyjne. Zajmiemy się także zagadnieniami bazodanowymi.