Po lewej stronie znajduje się kilkoro dzieci 7-9 letnich siedzących na podłodze. Grupa zajmuje się programowaniem robota. Dwie dziewczynki korzystają z laptopów. Baner po prawej stronie zawiera tekst: 'Nadajemy nową wartość uczeniu się i nauczaniu'

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

webinarium

Analiza gier i aktywności internetowych popularnych wśród uczniów

WGIE-1 Analiza gier i aktywności internetowych popularnych wśród uczniów P 1-3 4-6 7-8 PP

2 godz. online

WGIE-1 Analiza gier i aktywności internetowych popularnych wśród uczniów WGIE-1

W trakcie spotkania weźmiemy pod lupę gry (również mobilne) oraz strony internetowe popularne wśród dzieci i młodzieży. Przeanalizujemy ich genezę oraz fabułę, nawiązania do różnych aspektów popkultury i dzisiejszego świata, a także wpływ na psychikę i zachowanie naszych podopiecznych. Dzięki temu staniemy się bardziej świadomi sytuacji, w których uczniowie dyskutują lub próbują dostać się do zasobów, które nie są przeznaczone dla ich kategorii wiekowych pomimo często kolorowej, animowanej otoczki.

webinarium

Cyfrowe inspiracje o powstaniu warszawskim

P 1-3 4-6 7-8 PP

2 godz. online

HPWO-1 Cyfrowe inspiracje o powstaniu warszawskim HPWO-1

Podczas webinarium przedstawimy różne sposoby udostępniania informacji o powstaniu: obrazy i opisy zdarzenia, wirtualną rzeczywistość, aplikacje mobilne, modele 3D, infografiki itp. Zaprezentujemy rolę zastosowania cyfrowych zasobów w rozwijaniu umiejętności poznawczych i cyfrowych uczniów. 

szkolenie

Design Thinking z TIK w tle

WMYP-3 Design Thinking z TIK w tle P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

WMYP-3 Design Thinking z TIK w tle WMYP-3

W czasie szkolenia poznamy metodę desing thinking wchodząc najpierw w rolę ucznia. Poznamy podstawowe zasady pracy tą metodą, a także przydatne narzędzia TIK ją wpierające. Na koniec zaplanujemy zajęcia dla swoich uczniów.

szkolenie

Drony w edukacji

P 1-3 4-6 7-8 PP

12 godz. stacjonarnych

PDRO-1 Drony w edukacji PDRO-1

Na zajęciach poznamy drony edukacyjne. Omówimy zagadnienia związane z organizacją zajęć szkolnych z dronami, kwestie bezpieczeństwa oraz praktyczne wskazówki. Nauczymy się sterowania za pomocą programowania w języku Python i odkryjemy, jak wykorzystać nową wiedzę w kreatywnych projektach dydaktycznych.

szkolenie

E-portfolio w pracy nauczyciela cz.2

WEP2-6 E-portfolio w pracy nauczyciela cz.2 P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WEP2-6 E-portfolio w pracy nauczyciela cz.2 WEP2-6

Podczas szkolenia zajmiemy się metodami pracy związanymi z treningiem kreatywności. Dowiemy się, jak można doskonalić umiejętność myślenia kombinacyjnego i transformacyjnego. Poznamy, jak tworzyć, gromadzić i selekcjonować pliki dokumentujące naukę i pracę.

szkolenie

Interaktywne dokumenty w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych

SINT-2 Interaktywne dokumenty w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

SINT-2 Interaktywne dokumenty w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych SINT-2

Nauczanie w dobie cyfryzacji wymaga głębokiego przemyślenia i poszukiwania różnych rozwiązań, czyli rezyliencji i responsywności edukatora. Interaktywne materiały mogą ten proces wesprzeć. Mogą być one wykorzystane bezpośrednio podczas lekcji stacjonarnych do pracy samodzielnej, grupowej oraz podczas realizacji projektów edukacyjnych, doświadczeń, rozwiązywania problemów, analizowania danych, wyciągania wniosków. Podczas szkolenia pokażemy przykłady narzędzi do tworzenia interaktywnych dokumentów oraz konkretne, innowacyjne rozwiązania edukacyjne. 

szkolenie

Kluczowe umiejętności w chemii z TIK

SUCH-4 Kluczowe umiejętności w chemii z TIK P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

SUCH-4 Kluczowe umiejętności w chemii z TIK SUCH-4

Na szkoleniu poznamy aplikacje oraz platformy edukacyjne pomocne podczas kształcenia kluczowych umiejętności przedmiotowych z chemii takich jak: projektowanie doświadczeń, zapisywanie równań reakcji chemicznych, obliczenia oraz korzystanie z informacji. Będzie też okazja do podzielenia się doświadczeniem na temat wykorzystania zasobów edukacyjnych na lekcjach.

szkolenie

Kreatywność w erze sztucznej inteligencji

WKAI-2 Kreatywność w erze sztucznej inteligencji P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

WKAI-2 Kreatywność w erze sztucznej inteligencji WKAI-2

Podczas szkolenia zaprezentujemy przykładowe wykorzystania narzędzi opartych o sztuczną inteligencję do wspierania kreatywności. Postawimy na tworzenie różnorodnych materiałów z pomocą poznanych narzędzi wykorzystujących AI. Podpowiemy jak planować zajęcia z uczniami i wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce szkolnej.

szkolenie

Kurs na kierownika wypoczynku

KWYP-1 Kurs na kierownika wypoczynku P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. stacjonarnych

KWYP-1 Kurs na kierownika wypoczynku KWYP-1

Bezpłatny kurs kierownika wypoczynku skierowany jest do osób, które chcą organizować wypoczynek dla dzieci i młodzieży. W czasie kursu poruszone zostaną zarówno kwestie organizacyjne, jak i sprawy związane z bezpieczeństwem i ochroną zdrowia i życia uczestników. Kurs prowadzony jest przez wysoko wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu i organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

szkolenie

Matematyczne aktywności w Canvie i Liveworksheets

SAKT-1 Matematyczne aktywności  w Canvie i Liveworksheets P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

SAKT-1 Matematyczne aktywności  w Canvie i Liveworksheets SAKT-1

Podczas szkolenia pokażemy możliwości wykorzystania aplikacji Canva do tworzenia matematycznych kart pracy przeznaczonych do wydrukowania. Zaprezentujemy narzędzia aplikacji Liveworksheets umożliwiające przekształcenie karty pracy przygotowanej w Canvie na interaktywną dostępną online dla uczniów.