Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

webinarium

Aplikacje mobilne na lekcjach geografii

SAMG-2 Aplikacje mobilne na lekcjach geografii P 1-3 4-6 7-8 PP

2 godz. online

SAMG-2 Aplikacje mobilne na lekcjach geografii SAMG-2

W czasie zajęć uczestnicy spotkania poznają różne bezpłatne aplikacje na urządzenia mobilne w systemie android. Wymienimy się pomysłami na dydaktyczne zastosowania tych narzędzi na lekcjach geografii oraz innych przedmiotów przyrodniczych.

szkolenie

Arkusz kalkulacyjny w szkole

P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WAR1-2 Arkusz kalkulacyjny w szkole WAR1-2

Na zajęciach zajmiemy się praktycznym wykorzystaniem i usystematyzowaniem wiedzy na temat arkusza kalkulacyjnego. Zaczniemy od podstaw stopniowo przechodząc do coraz bardziej złożonych przykładów. Szkolenie będzie podzielone na pięć niezależnych modułów dotyczących: organizacji danych, formuł i funkcji, wykresów, przeglądania danych oraz różnych aspektów pracy z arkuszem. 

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część I – wprowadzenie

WOE1-10 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE1-10 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie WOE1-10

Zajęcia umożliwią poznanie bezpłatnej dla szkół usługi Office 365. Ufamy, że efektywne korzystanie z narzędzia pozwoli organizować sprawniej pracę. Pokażemy, jak zapanować nad swoimi notatkami, jak przechowywać efekty swojej pracy w bezpiecznym miejscu, jak tworzyć i edytować dokumenty bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Nauczymy się przeprowadzić ankietę w Excelu online.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały

WOE2-10 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE2-10 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały WOE2-10

Podczas szkolenia postaramy się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić, by mieć wszystkie zadania, notatki, wskazówki i materiały uczniów oraz dla uczniów w jednym miejscu? Jak zrobić, aby uczniowie nauczyli się publikować w sieci referaty, sprawozdania i prezentacje bez konieczności skupiania się na atrakcyjnej formie, a mieli czas dopracować materiały pod kątem treści?

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty

WOE3-8 Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE3-8 Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty WOE3-8

Podczas szkolenia poznamy narzędzia ułatwiające sprawne organizowanie pracy zarówna nauczyciela, jak i uczniów. Poznamy, jak dzielić się informacjami w grupie oraz zorganizować zamknięte miejsce do prezentacji filmów uczniowskich. Nauczymy się korzystać z narzędzia do tworzenia ankiet i sprawdzianów.

szkolenie

Czym polecieć na Marsa? STEAM w akcji

SMAR-1 Czym polecieć na Marsa? STEAM w akcji P 1-3 4-6 7-8 PP

4 godz. stacjonarnych

SMAR-1 Czym polecieć na Marsa? STEAM w akcji SMAR-1

W czasie zajęć uczestnicy spotkania zapoznają się z założeniami metodologii STEAM oraz pomysłami na jej praktyczne zastosowanie w czasie zajęć szkolnych. Przeprowadzimy szereg prostych doświadczeń opartych o materiały ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej), a także zbudujemy model statku kosmicznego lub bazę marsjańską wykorzystując materiały z recyclingu.

webinarium

Dobre praktyki w prowadzeniu zajęć online

WDON-13 Dobre praktyki w prowadzeniu zajęć online P 1-3 4-6 7-8 PP

1 godz. online

WDON-13 Dobre praktyki w prowadzeniu zajęć online WDON-13

W czasie spotkania przedstawimy dobre praktyki organizacji pracy w trybie zdalnym. Zwrócona zostanie uwaga na działania, dzięki którym spotkanie online – lekcja, szkolenie, konferencja – staną się łatwiejsze do prowadzenia ze strony organizatora i bardziej efektywne w odbiorze ze strony uczestników. W czasie spotkania zostaną uwzględnione zarówno aspekty techniczne, jak i aranżacja przestrzeni do pracy. 

szkolenie

Dostępność cyfrowa w szkole

WCAG-4 Dostępność cyfrowa w szkole P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

WCAG-4 Dostępność cyfrowa w szkole WCAG-4

Pokażemy jak przygotowywać materiały edukacyjne, które muszą spełniać ustawowe warunki dotyczące dostępności cyfrowej. Omówimy podstawę prawną, tworzenie dokumentów i stron internetowych zgodnie z zasadami dostępności cyfrowej, samo audytowanie stron i dokumentów. Wykonamy ręczne i maszynowe sprawdzanie kryteriów dostępności cyfrowej. Nauczymy się także wystawiać certyfikaty dostępności cyfrowej dla utworzonych dokumentów.

szkolenie

E-portfolio w pracy nauczyciela cz.1

WEP1-4 E-portfolio w pracy nauczyciela cz.1 P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WEP1-4 E-portfolio w pracy nauczyciela cz.1 WEP1-4

Podczas szkolenia zajmiemy się tworzeniem komunikatu poprzez łączenie starych i nowych mediów. Dowiemy się, jak można aktywizować pracę ucznia i nauczyciela z wykorzystaniem współpracy w chmurze. Poznamy, jak wykorzystać możliwości platform edukacyjnych wspieranych serwisami i narzędziami społecznościowymi.

szkolenie

Edycja grafiki w programie online – PIXLR cz. 1

WGO1-8 Edycja grafiki w programie online – PIXLR cz. 1 P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

WGO1-8 Edycja grafiki w programie online – PIXLR cz. 1 WGO1-8

Podczas zajęć poznamy podstawowe zagadnienia z zakresu obróbki fotografii i grafiki. Będziemy poruszać zagadnienia związane z pracą na warstwach. Omówimy różnice między formatami plików graficznych oraz między trybami kolorów. Będzie też czas na poznanie zagadnień związanych z prawem autorskim oraz zagrożeniami związanymi z publikowaniem czyjegoś wizerunku w sieci.