Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

ABC doradztwa edukacyjno-zawodowego dla wychowawców 

WDEZ-1 ABC doradztwa edukacyjno-zawodowego dla wychowawców  P 1-3 4-6 7-8 PP

18 godz. stacjonarnych + 6 godz. online

WDEZ-1 ABC doradztwa edukacyjno-zawodowego dla wychowawców  WDEZ-1

Podczas szkolenia wprowadzimy w tematykę doradztwa edukacyjno-zawodowego. Każdy nauczyciel, a zwłaszcza wychowawca powinien wspierać uczniów w wyborze drogi rozwoju zawodowego. Kurs pozwala  na zdobycie i usystematyzowanie podstawowej wiedzy zawodoznawczej z wykorzystaniem różnych zasobów dostępnych w sieci.

szkolenie

Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii

SACH-1 Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

SACH-1 Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii SACH-1

Podczas szkolenia zapoznamy się z możliwościami przygotowywania własnych pomocy dydaktycznych. Nauczymy się rysować wzory i tworzyć modele związków chemicznych w programach graficznych. Poznamy zasoby edukacyjne dostępne w sieci pomocne w nauczaniu i uczeniu się chemii oraz możliwości ich dostosowania do własnych potrzeb.

szkolenie

Aplikacje mobilne dla humanistów

HAPL-1 Aplikacje mobilne dla humanistów P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych + 15 godz. online

HAPL-1 Aplikacje mobilne dla humanistów HAPL-1

Podczas szkolenia będzie okazja poznać źródła informacji o ciekawych aplikacjach na urządzenia mobilne. Ocenimy i przetestujemy wybrane aplikacje pod kątem zastosowania dydaktycznego na lekcjach przedmiotów humanistycznych. Tematyką zajęć będzie też planowanie zajęć z uczniami z uwzględnieniem treści kształcenia z podstawy programowej z zastosowaniem aplikacji mobilnych.

szkolenie

Aplikacje przyrodnicze w chmurze

SAPL-2 Aplikacje przyrodnicze w chmurze P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

SAPL-2 Aplikacje przyrodnicze w chmurze SAPL-2

Usługi w chmurze pozwalają na korzystanie z aplikacji z dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu na świecie. Chmura umożliwia stosowanie nowoczesnej techniki pracy zespołowej, zwanej pracą synchroniczną, która pozwala, aby wiele osób jednocześnie pracowało w jednym pliku. Podczas szkolenia uczestnicy będą korzystać z przykładowych aplikacji do współpracy w chmurze, symulacji, wizualizacji, eksperymentów przyrodnicze on-line oraz gier i filmów dydaktycznych.

szkolenie

Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1 

WAD1-1 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych + 5 godz. online

WAD1-1 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  WAD1-1

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli, którzy chcą poznać zasady edycji, montażu oraz nagrywania materiałów dźwiękowych.
Podczas zajęć będzie okazja poznać zagadnienia związane z edycją materiałów wielościeżkowych, miksowaniem ścieżek i obróbką dźwięku np. usuwanie szumów z nagrania. Będzie też czas na zagadnienia związane ze sprzętem oraz organizacją planu nagraniowego.

szkolenie

Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 2

WAD2-1 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 2 P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WAD2-1 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 2 WAD2-1

Podczas zajęć poznamy: zaawansowane funkcje programu do edycji dźwięku Audacity, zagadnienia związane z tonacją oraz tempem utworu oraz sposobami manipulacji tymi atrybutami dźwięku oraz sposoby i triki na przygotowanie profesjonalnego podcastu lub narracji. Finalnie każdy będzie miał za zadanie stworzyć narracje, słuchowisko, w których dźwięk będzie rozdzielany między kanałem lewym i prawym oraz pracować z profesjonalnie nagranymi materiałami audio i wiele, wiele więcej.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część I – wprowadzenie

WOE1-4 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE1-4 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie WOE1-4

Zajęcia umożliwią poznanie bezpłatnej dla szkół usługi Office 365. Ufamy, że efektywne korzystanie z narzędzia pozwoli organizować sprawniej pracę. Pokażemy, jak zapanować nad swoimi notatkami, jak przechowywać efekty swojej pracy w bezpiecznym miejscu, jak tworzyć i edytować dokumenty bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Nauczymy się przeprowadzić ankietę w Excelu online.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały

WOE2-3 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE2-3 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały WOE2-3

Podczas szkolenia postaramy się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić, by mieć wszystkie zadania, notatki, wskazówki i materiały uczniów oraz dla uczniów w jednym miejscu? Jak zrobić, aby uczniowie nauczyli się publikować w sieci referaty, sprawozdania i prezentacje bez konieczności skupiania się na atrakcyjnej formie, a mieli czas dopracować materiały pod kątem treści?

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty

WOE3-2 Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE3-2 Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty WOE3-2

Podczas szkolenia poznamy narzędzia ułatwiające sprawne organizowanie pracy zarówna nauczyciela, jak i uczniów. Poznamy, jak dzielić się informacjami w grupie oraz zorganizować zamknięte miejsce do prezentacji filmów uczniowskich. Nauczymy się korzystać z narzędzia do tworzenia ankiet i sprawdzianów.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja

WOE4-3 Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE4-3 Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja WOE4-3

Podczas zajęć będziemy doskonalić umiejętność sprawnego zarządzania usługą Office 365. Omówimy, jak dodać nowych użytkowników i jak ustawić nowe hasło zapominalskiemu uczniowi. Nauczymy się zarządzać zamkniętym miejscem, które można wykorzystać do przechowywania dokumentów. Pokażemy również jak skontaktować się z pomocą techniczną, gdy coś nie działa.