Po lewej stronie znajduje się kilkoro dzieci 7-9 letnich siedzących na podłodze. Grupa zajmuje się programowaniem robota. Dwie dziewczynki korzystają z laptopów. Baner po prawej stronie zawiera tekst: 'Nadajemy nową wartość uczeniu się i nauczaniu'

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii

SACH-10 Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

SACH-10 Aplikacje edukacyjne w nauczaniu chemii SACH-10

Szkolenie  dla nauczycieli chemii, podczas którego poznamy sposoby tworzenia modeli cząsteczek związków chemicznych i kryształów oraz ich wizualizacji w programach graficznych. Nauczymy się też rysować wzory strukturalne związków chemicznych w wybranych programach. Będzie także okazja do poznania aplikacji na urządzenia mobilne oraz symulacji, animacji i doświadczeń chemicznych wspierających naukę chemii.

webinarium

Aplikacje mobilne na lekcjach geografii

SAMG-4 Aplikacje mobilne na lekcjach geografii P 1-3 4-6 7-8 PP

2 godz. online

SAMG-4 Aplikacje mobilne na lekcjach geografii SAMG-4

W czasie zajęć uczestnicy spotkania poznają różne bezpłatne aplikacje na urządzenia mobilne w systemie android. Wymienimy się pomysłami na dydaktyczne zastosowania tych narzędzi na lekcjach geografii oraz innych przedmiotów przyrodniczych.

szkolenie

Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1 

WAD1-10 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych + 5 godz. online

WAD1-10 Audacity – edycja oraz tworzenie materiałów audio cz. 1  WAD1-10

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli, którzy chcą poznać zasady edycji, montażu oraz nagrywania materiałów dźwiękowych.
Podczas zajęć będzie okazja poznać zagadnienia związane z edycją materiałów wielościeżkowych, miksowaniem ścieżek i obróbką dźwięku np. usuwanie szumów z nagrania. Będzie też czas na zagadnienia związane ze sprzętem oraz organizacją planu nagraniowego.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część I – wprowadzenie

WOE1-10 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE1-10 Bezpłatny Office 365,  część I – wprowadzenie WOE1-10

Zajęcia umożliwią poznanie bezpłatnej dla szkół usługi Office 365. Ufamy, że efektywne korzystanie z narzędzia pozwoli organizować sprawniej pracę. Pokażemy, jak zapanować nad swoimi notatkami, jak przechowywać efekty swojej pracy w bezpiecznym miejscu, jak tworzyć i edytować dokumenty bez konieczności instalowania dodatkowych programów. Nauczymy się przeprowadzić ankietę w Excelu online.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały

WOE2-10 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE2-10 Bezpłatny Office 365, część II – notatki i materiały WOE2-10

Podczas szkolenia postaramy się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić, by mieć wszystkie zadania, notatki, wskazówki i materiały uczniów oraz dla uczniów w jednym miejscu? Jak zrobić, aby uczniowie nauczyli się publikować w sieci referaty, sprawozdania i prezentacje bez konieczności skupiania się na atrakcyjnej formie, a mieli czas dopracować materiały pod kątem treści?

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty

WOE3-8 Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE3-8 Bezpłatny Office 365, część III – współpraca i dokumenty WOE3-8

Podczas szkolenia poznamy narzędzia ułatwiające sprawne organizowanie pracy zarówna nauczyciela, jak i uczniów. Poznamy, jak dzielić się informacjami w grupie oraz zorganizować zamknięte miejsce do prezentacji filmów uczniowskich. Nauczymy się korzystać z narzędzia do tworzenia ankiet i sprawdzianów.

szkolenie

Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja

WOE4-9 Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. stacjonarnych

WOE4-9 Bezpłatny Office 365, część IV – Teams i administracja WOE4-9

Podczas zajęć będziemy doskonalić umiejętność sprawnego zarządzania usługą Office 365. Omówimy, jak dodać nowych użytkowników i jak ustawić nowe hasło zapominalskiemu uczniowi. Nauczymy się zarządzać zamkniętym miejscem, które można wykorzystać do przechowywania dokumentów. Pokażemy również jak skontaktować się z pomocą techniczną, gdy coś nie działa.

szkolenie

Blog w rękach nauczyciela

WBON-1 Blog w rękach nauczyciela P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

WBON-1 Blog w rękach nauczyciela WBON-1

Podczas szkolenia nauczymy się tworzyć blog edukacyjny. Poznamy różnorodne możliwości wykorzystania blogów tworzonych zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Omówimy też aspekty związane z prawem autorskim i bezpieczeństwem danych. 

szkolenie

Budujemy z Arduino

PARB-7 Budujemy z Arduino P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. stacjonarnych

PARB-7 Budujemy z Arduino PARB-7

Tematyka szkolenia obejmuje podstawowe wiadomości z zakresu programowania Arduino. Na zajęciach będziemy budować proste układy elektroniczne na płytce stykowej. Kolejnym krokiem będzie utworzenie pojazdu z czujnikami światła i przeszkód. Pokażemy jak łączyć wiedzę z fizyki z informatyką na konkretnych przykładach. 

szkolenie

Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki - Biblioteki Polskiej Kultury

HKINb-1 Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki - Biblioteki Polskiej Kultury P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

HKINb-1 Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki - Biblioteki Polskiej Kultury HKINb-1

Podczas szkolenia poznamy zasoby polskiego dziedzictwa narodowego z zakresu nauki, kultury oraz administracji. Ponadto pokażemy repozytoria i platformy, które integrują istniejące zbiory oraz wprowadzają jednolite standardy zarządzania cyfrowymi danymi.  Prezentowane przykłady można wykorzystać na lekcjach róznych przedmitoów, by prowadzić ciekawe i anzgażujące lekcje dla uczniów. 

Szkolenie jest jedną z części cyklu zajęć: Cyfrowe zasoby polskiej kultury i nauki, które w nowoczesnej i kompleksowej formie udostępniają informacje o dziedzictwie kulturowym.