Po lewej stronie znajduje się kilkoro dzieci 7-9 letnich siedzących na podłodze. Grupa zajmuje się programowaniem robota. Dwie dziewczynki korzystają z laptopów. Baner po prawej stronie zawiera tekst: 'Nadajemy nową wartość uczeniu się i nauczaniu'

Filtruj listę szkoleń

Grupa szkoleń:

Poziom edukacyjny:

Forma szkolenia:

Dzień tygodnia:

Ścieżka:

Projekt:

Delegatura:

Zaloguj się

Lista szkoleń

szkolenie

Interaktywne karty pracy dla małego ucznia

NIKA-1 Interaktywne karty pracy dla małego ucznia P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

NIKA-1 Interaktywne karty pracy dla małego ucznia NIKA-1

Na szkoleniu połączymy pracę w aplikacjach Canva i Liveworksheets. Pokażemy, jak wyszukiwać i modyfikować pomoce dydaktyczne dla przedszkolaków oraz uczniów z klas 1-3. Zaprezentujemy przygotowanie karty pracy w pustym szablonie z wykorzystaniem narzędzi Canvy, zapiszemy ją w formacie pdf na wybranym nośniku. 

W aplikacji Liveworksheets przerobimy kartę pracy przeznaczoną do wydrukowania na interaktywną. Pokażemy tworzenie zadań typu: przeciągnij i upuść, połącz linią, wpisz poprawną odpowiedź, zaznacz poprawną odpowiedź, wybierz odpowiedź z listy rozwijanej. 

szkolenie

AR i VR na przedmiotach humanistycznych

HVAR-2 AR i VR na przedmiotach humanistycznych P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

HVAR-2 AR i VR na przedmiotach humanistycznych HVAR-2

W czasie szkolenia poznamy zastosowani rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości jako współczesnych narzędzi zmieniających metody budowania wiedzy. Wykorzystamy je do obrazowania treści przedmiotowych. Wskażemy wirtualne odniesienia znanych zagadnień do odbierania tekstów kultury. Wykorzystamy interaktywne możliwości poznawania i poszukiwania znaczeń. 

szkolenie

Canva – od komiksu do scenorysu

WCAS-3 Canva  – od komiksu do scenorysu P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

WCAS-3 Canva  – od komiksu do scenorysu WCAS-3

Podczas szkolenia zaproponujemy przygotowanie scenorysu do własnej historii filmowej. Pokażemy dostępne szablony, dzięki którym jest łatwiej zaplanować opowieść. Wskażemy różnice między komiksem a scenorysem. Zaproponujemy każdemu uczestnikowi zaprojektowanie własnego planu scen do edukacyjnego storyboardu. Przygotowaną pracę zapiszemy i udostępnimy. Podejmiemy próbę stworzenia projektu w pustym szablonie.  

szkolenie

TIKowe inspiracje na lekcjach WF

WWUF-2 TIKowe inspiracje  na lekcjach WF P 1-3 4-6 7-8 PP

15 godz. online

WWUF-2 TIKowe inspiracje  na lekcjach WF WWUF-2

Podczas szkolenia przejrzymy różne narzędzia i technologię wykorzystywaną w edukacji fizycznej. Pokażemy, jak uczniowie mogą monitorować i motywować się do aktywności fizycznej. Poznamy sposoby tworzenia aktywizujących materiałów dydaktycznych z wykorzystaniem TIK. Opracujemy wspólnie scenariusz zajęć, w których TIK jest zintegrowany z elementami nauczania wychowania fizycznego. Przypomnimy zasady odpowiedzialnego korzystania z technologii.

webinarium

Edukacja humanistyczna w laboratoriach AI

WLAH-1 Edukacja humanistyczna w laboratoriach AI P 1-3 4-6 7-8 PP

1 godz. online

WLAH-1 Edukacja humanistyczna w laboratoriach AI WLAH-1

W czasie webinarium poznamy wspomagającą rolę narzędzi AI na zajęciach przedmiotów humanistycznych np. przy analizie tekstów, tworzeniu notatek, badaniu kontekstu. Dowiemy się, w jaki sposób narzędzia te mogą wspierać generowanie materiałów edukacyjnych, ocenianie, ale także myślenie twórcze i krytyczne. 

sieć współpracy - spotkanie

Twoje dane – Twoja sprawa

WSDOg-6 Twoje dane – Twoja sprawa P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

WSDOg-6 Twoje dane – Twoja sprawa WSDOg-6

Myśląc nowoczesna szkoła, często myślimy nowe technologie. Nie możemy zapomnieć, że z pojęciem nowe technologie ścisłe łączy się zagadnienie edukacji i bezpieczeństwa danych. Sieć współpracy jest okazją, by poznać przykłady dobrych praktyk. Pokażemy jak ciekawie prezentować zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zajęć z uczniami. Oferujemy też konsultacje w OEIIZK w ramach programu UODO Twoje dane Twoja sprawa.

szkolenie

ZPE – platforma dla ucznia i nauczyciela

WZPE-9 ZPE – platforma dla ucznia i nauczyciela P 1-3 4-6 7-8 PP

20 godz. online

WZPE-9 ZPE – platforma dla ucznia i nauczyciela WZPE-9

Podczas szkolenia nauczymy się wyszukiwania w bazie Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej gotowych e-materiałów do nauczanego przedmiotu oraz zmodyfikujemy zebrane materiały. Przygotujemy w kreatorze platformy nowe treści, zadania i ćwiczenia. Nauczymy się tworzenia grup, udostępniania im zadań, obserwowania postępów uczniów i wyników ich pracy. 

szkolenie

Screencast i streaming z OBS Studio

WOBS-4 Screencast i streaming z OBS Studio P 1-3 4-6 7-8 PP

5 godz. online

WOBS-4 Screencast i streaming z OBS Studio WOBS-4

W czasie warsztatów online pomożemy tworzyć atrakcyjne materiały elearningowe, filmy instruktażowe, screencasty, poznać narzędzia umożliwiające przygotowanie streamingu. Pokażemy, jak wykorzystywać wiele źródeł obrazu oraz miksować wszystkie źródła w trakcie nagrywania filmu, konfigurować oprogramowanie, używać programu OBS Studio jako miksera programowego audio i wideo oraz jak przygotować materiał do publikacji na YouTube.

szkolenie

Plastyka w erze TIK cz. 3 – Pixelowe portrety miłości

NPL3-2 Plastyka w erze TIK cz. 3 – Pixelowe portrety miłości P 1-3 4-6 7-8 PP

10 godz. online

NPL3-2 Plastyka w erze TIK cz. 3 – Pixelowe portrety miłości NPL3-2

Podczas szkolenia zaprezentujemy ciekawe platformy o tematyce rodzinnej. Wykonamy prace plastyczne różnorodnymi technikami ze wsparciem TIK. Zaproponujemy sposoby wprowadzania pojęcia portret ze wsparciem technologii. Zbudujemy bazę materiałów dydaktycznych o tematyce Dnia Matki i Dnia Ojca z wykorzystaniem technologii. Nauczymy się tworzyć cyfrowe interaktywne kartki. Poznamy dobre praktyki realizacji tematów wielkanocnych ze wsparciem TIK.

webinarium

Edukacja matematyczna w laboratoriach AI

WLAM-1 Edukacja matematyczna w laboratoriach AI P 1-3 4-6 7-8 PP

1 godz. online

WLAM-1 Edukacja matematyczna w laboratoriach AI WLAM-1

Webinarium będzie poświęcone wpieraniu nauczania matematyki z wykorzystaniem narzędzi AI. Od planowania pracy, przez dobieranie metod dydaktycznych, po generowanie materiałów edukacyjnych, czy też wskazówek ułatwiających rozwiązywanie zadań. Poznamy także możliwości wpierania uczniów oraz zasady bezpiecznego i etycznego wykorzystania AI.