Nadajemy nową wartość uczeniu się i nauczaniu - baner z dziećmi pracującymi przy laptopach

Oferta OEIiZK dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i nauczycieli informatyki

Zachęcamy do udziału w szkoleniach również nauczycieli przedmiotów przyrodniczych.

20.04 rozpoczyna się szkolenie online Nowoczesne technologie na przedmiotach przyrodniczych, podczas którego poznamy narzędzia do tworzenia cyfrowych pomocy dydaktycznych. Będziemy też ćwiczyć umiejętność korzystania z wybranych aplikacji mobilnych i symulacji, które mogą być przydatne podczas realizacji podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych w czasie nauczania zdalnego.

23.04 planujemy webinar Dociekanie naukowe w nauczaniu biologii. Podczas webinarium zostanie rozwikłany tajemniczy skrót Amgen Teach oraz IBSE. Uczestnicy poznają przykłady doświadczeń tradycyjnych i cyfrowych, a także przykłady narzędzi TIK, które można zastosować w zdalnym nauczaniu przedmiotów przyrodniczych. 

24.04 rozpoczyna się szkolenie online Narzędzia chmury w geografii cz.1 przeznaczone głównie dla nauczycieli geografii. W czasie szkolenia poznamy narzędzia internetowe ułatwiające realizację podstawy programowej geografii.

27.04 szkolenie Akademia Khana w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych. Praca z Akademią Khana może wspierać naukę matematyki, informatyki i welu innych przedmiotów na dowolnym poziomie edukacyjnym. Poznamy Akademię Khana na poziomie umożliwiającym pracę z uczniami, w tym panel nauczyciela i możliwość tworzenia klas na portalu Akademii: pl.khanacademy.org

Zachęcamy również nauczycieli przedmiotów przyrodniczych do zaglądania na stronę ctn.oeiizk.waw.pl

 

Nauczycieli informatyki zapraszamy na nasza zajęcia.

Informatyka w szkole - przygotowanie do konkursu Logia
Termin: we wtorek 21 kwietnia w godz. 16:00 – 19:00
Spotkanie jest zorganizowane w ramach sieci współpracy nauczycieli informatyki Informatyka w szkole za pomocą komunikatora Zoom. Tematem spotkania będzie przygotowanie uczniów do konkursu Logia. Rozwiążemy dwa zadania z trzeciego etapu tegorocznego konkursu. Zwrócimy uwagę na optymalne metody rozwiązań, automatyczne testowanie oraz złożoność.

Warszawa programuje! Python

Nauczycieli pracujących w szkołach m. st. Warszawy zapraszamy razem z WCIES, na szkolenie w ramach projektu Warszawa programuje! Szkolenie jest adresowane do nauczycieli informatyki w szkole podstawowej (klasy 7-8) i ponadpodstawowej oraz wszystkich zainteresowanych algorytmiką i programowaniem.Planujemy trzy spotkania zdalne w dniach 23 kwietnia, 7 i 21 maja w godzinach 16:00 – 19:00. Ponadto trzeba samemu poświęcić około 15 godzin własnej pracy.

Zapisy na szkolenia na stronie WCIES:
https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Szkolenie-zadalne-Warszawa-programuje-Python