Nadajemy nową wartość uczeniu się i nauczaniu - baner z dziećmi pracującymi przy laptopach

Webinarium Szkoła, klasa online; materiały do pracy zdalnej; szkolenia online.

Zapraszamy na webinarium Szkoła, klasa online

Omówienie narzędzi dostępnych dla nauczycieli oraz Office 365 i Google, umożliwiających pracę zdalną.

Termin: 24.03.2020, godzina 12.00
Link:  https://youtu.be/dlRH-KwK87w

Na spotkaniu zostaną omówione dostępne narzędzia za pomocą, których jest możliwe przeprowadzanie zajęć, udostępnianie materiałów, konwersja plików, czy też kontakt w czasie rzeczywistym z uczniem. Poruszone też zostaną tematy związane z bezpieczeństwem danych osobowych i praw autorskich. Podane będą konkretne przykłady zastosowania  narzędzi w chmurze OFFICE 365 Microsoft jak i narzędzia w chmurze Google.

Materiały do pracy online

Przygotowaliśmy dla Państwa zbiór materiałów do pracy z uczniami do pracy zdalnej https://sway.office.com/kKC0De2PJZOBf82A?ref=Link Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami. Jest tam bogata oferta stron edukacyjnych do różnych przedmiotów.

Dla nauczycieli informatyki działa strona programowanie.oeiizk.edu.pl i python.oeiizk.edu.pl.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia przy wprowadzaniu nauczania zdalnego do skorzystania z naszej strony https://edutikacja.oeiizk.waw.pl. Można się tam zapoznać z radami na początek - Porady. Warto również zajrzeć do zakładki Nauczanie zdalne oraz dowiedzieć się więcej o Cyfrowej dydaktyce. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej znajdą coś dla siebie w zakładce Edukacja wczesnoszkolna zdalnie. Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje bardziej spersonalizowanych porad może przejść do podstrony Pytania i odpowiedzi, na której zbieramy Państwa pytania dotyczące wykorzystania TIK do uczenia się i nauczania i sukcesywnie na nie odpowiadamy.

Szkolenia

Prosimy zwrócić uwagę na szkolenia online, które mogą w tym momencie być dla Państwa szczególnie interesujące. Oferta znajduje się na stronie pos.oeiizk.waw.pl. Polecamy m.in.

Ofertę będziemy rozszerzać w miarę potrzeb  i naszych możliwości.

Nasi nauczycieli konsultanci są służą pomocą:  https://www.oeiizk.waw.pl/o-nas/pracownicy-osrodka/kadra-pedagogiczna. Z pracownikami można kontaktować się elektronicznie.